На Київщині захисні костюми від Фонду Порошенка передали лікарям Васильківської ЦРЛ

100 захисних костюмів для роботи з пацієнтами, хворими на COVID-19, передано лікарям Васильківської ЦРЛ від Фонду Порошенка та корпорації Roshen. Допомогу доставили волонтери разом із керівником штабу «Європейської Солідарності» Київщини Георгієм Цагареішвілі та народним депутатом з фракції «Європейської Солідарності» Вікторією Сюмар.

Лікарі Васильківської ЦРЛ висловлюють подяку Фонду Порошенка.

«Дякуємо Фонду Порошенка, волонтерам «Європейської Солідарності», що не забуваєте і доставили захисні костюми. Вони нам дуже необхідні», – кажуть співробітники лікарні.

Заступник головного лікаря Васильківської центральної районної лікарні Павло Слободянюк підкреслив, що в лікарні розроблено систему, яка допомагає дистанціювати пацієнтів хворих на коронавірус від всіх інших.

«Ми підійшли радикально до розподілу пацієнтів. Температура, кашель, пневмонія, не дивлячись ні на що, ми ідемо через вхід в інфекційне відділення, там ведеться діагностика, тестування, їх приймають співробітники в костюмах. Якщо виключається повністю коронавірус, то переводиться в загальне відділення, але якщо є підозра, то хворий лишається там і обстежується ПЛР», – сказав він.

Вікторія Сюмар наголосила, що зараз дуже важливо забезпечити лікарям гідний захист і страхування.

«В опорній лікарні міста Васильків костюмів не багато, страховок немає і головна проблема – зарплати. Найбільша доплата, яку тут отримали за останній місяць, – 280 грн. Декому з лікарів доплатили аж 8 грн. Уряд досі не спромігся зробити «підзаконку» до закона від 30.03.2020 р. № 540-IX, ухваленого Радою про доплати до зарплати медичним та іншим працівникам у розмірі 300%. І це перше питання, яке треба вирішувати», – зауважила Вікторія Сюмар.

«У ці дні передаємо на Київщину 1200 захисних костюмів від Фонду Петра Порошенка. Ми розуміємо, як важливо для лікарів бути захищеними в такий складний час. Тримаємо руку на пульсі й надалі будемо допомагати», – підкреслив керівник штабу «Європейської Солідарності» Київщини Георгій Цагареішвілі.

Захист медичних працівників є пріоритетним напрямком для місцевої та центральної влади.

«Наші головні завдання сьогодні: індивідуальний захист, матеріально – технічне та фінансове забезпечення медичних працівників», – наголосила секретар Васильківської міської ради, депутатка від «Європейської Солідарності» Оксана Перінська.