Марія Іонова: євроінтеграція зникає зі словника нинішньої влади, натомість з’являється все більше обмежень і заборон

Протягом останніх місяців публічний дискурс в Україні карнидально змінився. Складається враження, що євроінтеграція зникає зі словника Зеленського і його чиновників. Про це на YouTube каналі «Без хайпу» заявила народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Марія Іонова, коментуючи останній скандал навколо заяви британського посольства щодо виїзду українців за кордон та обмежень, які встановлює уряд Зеленського.

«Як швидко вони кинули державу у зовсім іншу реальність, де ініціативи на зразок нинішніх можуть взагалі розглядатись всерйоз! Ми свого часу навпаки знімали якомога більше бар’єрів. Давали людям більше можливостей для реалізації, більше свободи. Це дійсно виливалось і в безвіз, і в децентралізацію. Це давало поштовх і численним приватним креативним ініціативам. Тому що де свобода – там рух. І з безвізом мільйони українців отримали можливість знати, бачити більше, змінювати свій світогляд, світосприйняття, навчаючись в інших», – нагадала Марія Іонова.

«Ми ратифікували у Верховній Раді такі програми як Erasmus+ та Horizon 2020, тобто ми відкривали нові можливості  для молоді. Я пам’ятаю, як діти зі Сходу отримали можливості вперше познайомитись з іншим життям. Країна змінювалась. Тепер, на жаль, влада змінює наш словник. Заборонити – замість дозволити. Обмежити – замість відкрити. Відібрати – замість дати», – наголошує представниця «Європейської Солідарності».  

«Це означає, що продовжується згортання демократії. Ми бачимо, як під приводом боротьби з COVID 19 знищуються демократичні цінності, громадянські свободи. Кожен день ми спостерігаємо, що це насправді їхня ідеологія – брати все під контроль: пересування людей, спілкування людей. Так будуються тоталітарні режими», – застерігає Іонова.

«Але в нас є досвід. Ми будемо боротися і протистояти. Ми не хочемо в минуле», – наголосила Марія Іонова.