Ірина Фріз: через чотири місяці від авіакатастрофи в Ірані влада не добилась ні повернення «чорних скриньок», ні компенсацій родинам загиблих

9-го травня минуло 4 місяці з дати трагедії, що забрала життя пасажирів рейсу PS752, який прямував з Тегерану до Києва. За цей час влада України не домоглася ані повернення бортових самописців, ані компенсацій сім’ям загиблих українців, ані міжнародних санкцій щодо Ірану. Про це на своїй сторінці у мережі Facebook пише народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Ірина Фріз.

«Влада забула про 9 українців, що перебували на борту авіалайнеру. Ми не чуємо згадок про цей інцидент від Офісу Володимира Зеленського. Це безпосереднє свідчення ставлення його офісу до громадян нашої держави, відсутності бажання, готовності відстоювати інтереси країни на міжнародній арені (або неспроможність до таких дій). Офіс президента зняв це питання з порядку денного», – наголошує Фріз.

Вона застерігає, що таким чином створюється небезпечний прецедент, коли влада іноземної країни, що відповідальна за загибель громадян України, уникає не лише відповідальності, але й виходить з поля уваги країни громадянства загиблих осіб.

«Така політика є ганебною та суперечить національним інтересам країни, що 6 років веде війну на сході із зовнішнім агресором. Переконана, якщо Тегеран не віддає бортові самописці та затягує процес компенсацій, то офіційний Київ має призупинити дипломатичні стосунки з Іраном», – зазначила Ірина Фріз.