Ірина Геращенко: медики підтримують продовження другого етапу медичної реформи

Медична реформа має бути продовжена, але другий етап реформи потребує вдосконалення в напрямку підняття оплати праці лікарів на гідний рівень.

Про це співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко сказала в коментарі телеканалу «Прямий».

«Протягом двох місяців від Фонду  Порошенка і корпорації Roshen лікарні моєї рідної Черкащини отримали більше 2,5 тисяч захисних костюмів, а також захисні маски, захисні окуляри, які наразі дуже потрібні медикам.Якщо в перших хвилях гуманітарної допомоги ми передавали засоби захисту опорним лікарням, які лікують хворих на коронавірус, то зараз намагаємося допомогти і дитячим лікарням, і обласним лікарням широкого профілю, для того, аби лікарі цих медзакладів також були захищені. В третій хвилі гуманітарної допомоги від Фонду Порошенка буде передано ще 8 тисяч захисних костюмів», – зауважила народний депутат.

Також Ірина Геращенко зазначила, що під час спілкування з лікарями обговорює запровадження другого етапу медичної реформи і страхування медиків.

«Ми були в дитячій обласній лікарі. Там прекрасний колектив, але багато медиків виїжджають за кордон через відсутню мотивацію працювати. Зарплата лікарям 4-5 тисяч гривень. Зарплата медсестри 3-4 тисячі гривень. Неадекватна сума для того, аби стимулювати лікаря працювати. Якщо законсервувати ситуацію в такому вигляді, як пропонує сьогодні Зеленський, то очевидно, що лікарі виїдуть, навіть якщо Зеленський закриє кордони», – зауважила вона.

Геращенко наголосила, що медичну реформу треба продовжувати, але робити це треба професійно.

«На переконання лікарів медичну реформу варто продовжувати, але її треба пролонгувати до закінчення карантину і прорахувати тарифи для того, аби дати лікарням другої ланки більше фінансування на проведення медичних операцій, лікування хворих, але і підняти зарплати медикам», – підкреслила політик.