Іванна Климпуш-Цинцадзе: у Зеленського намагаються обмежити незалежність НБУ

«Європейська Солідарність» підтримувала і буде підтримувати так званий «антиколомойський закон», якщо в останній момент депутати з монобільшості не протягнуть в нього неприйнятні зміни. Про це сказала народний депутат з фракції «Європейська Солідарність», голова комітету з питань інтеграції України з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе в ефірі Прямого. Вона також застерегла від намагань обмежити незалежність Національного банку України як регулятора фінансових ринків.

«Європейська Солідарність» в першому читанні підтримала банківський законопроект. Якщо в останній момент, як вміють деякі наші колеги, не будуть переглянуті ті норми, які вже комітет підготував, то ми очевидно будемо його далі підтримувати. Ми є тією фракцією, яка прекрасно розуміє ризики від величезного дефіциту бюджету, який вже закладений, і ми розуміємо, які є ризики, якщо ми не продовжимо роботу з МВФ і будемо мати обмежені кредитні ресурси. Тому ми будемо його підтримувати», – сказала Климпуш – Цинцадзе.

Вона також занепокоєна наміром «Слуг народу» розглянути на позачерговому засіданні питання щодо голови Нацбанку.

«Це мене дуже сильно турбує. Тому що насправді постанова, яку вони зареєстрували, там написано першим кроком заслухати, а другим – висловити недовіру. Ось тут дуже – дуже небезпечно. На даний момент існують напевно ще острівці влади, яка залишається незалежною від цього «зеленого вірусу», який нас захопив рік тому. Це якраз буде спроба, я дивилася на авторів цього законопроекту, я бачила, що пан Герус і пан Наталуха зібрали практично всіх голів комітетів від «Слуги народу», які підписалися під цим. Це виглядає як замовлення від виконавчої влади на те, щоб Нацбанк приструнити і примусити його діяти відповідно до побажань виконавчої влади», – зауважила Климпуш-Цинцадзе.  

«Це мене непокоїть, тому що насправді буде зруйнований практично один з останніх бастіонів незалежних інституцій, якщо їм вдасться це провести. Це мене дуже турбує. У нас на даний момент є новий тип влади в Україні. Замість демократичної держави, де судова, законодавча влада розділені і є противагою одна одній, то у нас вони винайшли новий тип влади «виконавчо-законодавчо-судова». І це все одна гілка влади. Насправді цей антидефолтний, «антиколомойський закон» зміцнює незалежність Нацбанку Україну. Я думаю, що на цьому тлі вони і будуть змушені проголосувати за цей законопроект, але будуть намагатися знайти когось слухняного на керівництво Нацбанку», – прогнозує Іванна Климпуш-Цинцадзе.