Іванна Климпуш-Цинцадзе: Влада має забезпечити масове тестування і розумний карантин, а не доводити людей до протестів «велюровими скандалами»

Влада має забезпечувати максимальну кількість тестувань і розумний ефективний карантин, а не влаштовувати «велюрові» скандали, які спричиняють масове порушення карантину і загрожують здоров’ю українців.

Про це сказала народний депутат фракції «Європейська Солідарність», голова комітету з питань інтеграції України з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе в ефірі Прямого.

«Я минулого тижня була на Закарпатті, їздила по всім районам як депутатка «Європейської Солідарності», і у мене було таке відчуття із спілкування з лікарями, що люди сприйняли «велюровий скандал» як керівництво до того, що можна завершувати карантин. Тому що якщо одним можна, то чому іншим не можна? Лікарі дійсно були занепокоєні тим, що люди перестали обачно ставитися до вимог карантину.  Адже ви бачите, що вже сказав головний санітарний лікар України,  що вони вводили обмеження щодо відвідування парків для того, щоб тримати людей у тривозі. Це ще раз говорить про те, що дуже складно довіряти владі і тим заходам, які вони пропонують, оскільки вони весь час спотикаються», – сказала Климпуш-Цинцадзе.

«Коронавірус – це невидима загроза, і владні структури не роблять нічого, щоб пояснювати людям, тестувати, щоб допомогти людям максимально пережити це. Кількість додаткових захворювань на добу коливається близько 500-550 осіб щодня. Ми також не знаємо реальну картину, тому що мало тестувань, не тестують людей без симптомів, які були в контакті, але не обов’язково мають симптоми. Ми насправді не розуміємо, яка дійсно цифра смертності у порівнянні до кількості захворювань. Це ще далеко не кінець, нам треба вчитися дуже обережно жити з цим далі,  тому що ми не  можемо весь час бути замкненими, ми не можемо весь час не працювати, не виробляти щось, щоб не платити податки, тоді відповідно не будемо мати, що платити людям, які отримають зарплатню з державного бюджету, як наприклад вчителі і лікарі», – зауважила депутат.

Климпуш-Цинцадзе вважає, що карантин треба пом’якшувати, але підходити до цього виважено і прораховувати кожен крок.

«Це все взаємопов’язано, тому треба шукати способи як це пом’якшити. Але так як уряд це пропонує… Вони роблять одну дію і кажуть: все, ми відкриваємо торговельно-розважальні центри. До мене почали звертатися люди,  які кажуть: якщо хтось із нас працює в такому центрі, як нам дістатися на роботу? Кожен крок має бути продуманий, розрахований, зважений, продумана логістика для впровадження того чи іншого кроку», – додала Климпуш-Цинцадзе.