Олексій Гончаренко: Якщо депутати заблокують «антиколомойський» закон через Конституційний суд, це буде кінець довіри до України як держави

Якщо депутати оскаржать «антиколомойський» закон в Конституційному суді, це буде означати кінець довіри до України з боку міжнародних партнерів.

Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко на брифінгу після голосування за «антиколомойський» закон.

«Наша фракція у повному складі підтримала цей закон. Для мене особисто мова не тільки про МВФ, для мене мова про те, що колишні власники «ПриватБанку» один раз вже пограбували Україну, вивівши гроші з банку, а тепер, коли намагаються через нашу «саму чесну у світі судову систему» повернути собі контроль над «ПриватБанком» – це означає, другий раз пограбувати всіх нас», – сказав Гончаренко.

Він вважає, що необхідні механізми для попередження спроб повернення банків колишнім власникам.

«Цей закон це робить, тому дуже добре, що ми його сьогодні ухвалили. Що стосується фракції «Слуга народу», то ми бачили, що «Любовь дала трещину» і ця велетенська любов між Ігорем Валерійовичем і Володимиром Олександровичем вже не така, як була колись, і вони зараз борються за фракцію, але заручниками в цій боротьбі є вся країна», – зауважив депутат.

«Цього разу обійшлося завдяки підтримці інших фракцій, в тому числі «Європейської Солідарності». Бо ми є державники, ми не можемо йти за принципом «чим гірше – тим краще»», – додав він.

Гончаренко не виключив, що ухвалений закон можуть заблокувати через Конституційний суд. 

«Те, що точно буде звернення в Конституційний суд від народних депутатів, які подавали тисячі правок, я думаю, велика частина це будуть «Слуги народу», я в цьому не сумніваюся. Але у будь-якому разі цей раунд виграно, що буде далі – побачимо. Може бути таке, що воешті решт Зеленський домовиться з Коломойським і зіллє все це через Конституційний суд. Теоретично таке може бути, але треба розуміти, що це буде напевно вже кінець довіри до України як до держави, бо це надзвичайно принципове питання і гратися в наперстки в нього не личить взагалі», – зазначив парламентар.