Олег Синютка: «Європейська Солідарність» проголосувала за банківський закон, бо Україну треба витягувати з кризи, в яку її завів Зеленський

Фракція «Європейська Солідарність» проголосувала за ухвалення банківського закону для того, щоб Україна мала шанс вийти з економічної кризи.

Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олег Синютка ефірі «Прямого».

«Ціна питання – це навіть не економіка України. Ціна питання – це Україна. Сьогоднішня влада догосподарювалася до того, що на 1 травня на казначейському рахунку 17 мільярдів гривень, а заборгованість по відшкодуванню ПДВ – 53 мільярди. Сальдо порахувати можна і в третьому класі, і зрозуміло, що воно не в кращу сторону. А якщо подивитися, що статистика дає вже за перші два місяці падіння 1,2% валового національного продукту, хоча прогнозувалося в найгірших варіантах 0,9, – то ми розуміємо, що без співпраці з міжнародними фінансовими структурами пройти це економічне піке, в яке завела країну сьогоднішня влада, неможливо. І тому ми голосували, в першу чергу, за те, щоб Україна мала можливість вийти з кризи», – сказав Синютка.

Депутат зазначив, що, незважаючи на те, що влада обрала найгірший сценарій для ухвалення «антиколомойського» закону, він потрібен Україні.

«Ще 30 березня, коли голосувався в цілому закон про державний бюджет, можна було спокійно проголосувати і в другому читанні цей банківський закон. Але напевно настільки сьогоднішня влада залежна і вдячна олігархам, що вони не наважилися на такий простий крок і повели ухвалення цього закону по найгіршому сценарію. Я переконаний, що точно там будуть оскарження в судах. І розуміючи, наскільки олігархи сьогодні мають вплив на українські суди, це буде ще один батл. Але автор ідеї – це сьогоднішня влада, тому що вони не ухвалили закон одразу, їхні вихідці писали 16 тис. правок, вони змінювали регламент, утискаючи можливості і права опозиції, тобто вони повели ухвалення закону по найгіршому сценарію. Незважаючи на це, ми вважаємо, що треба голосувати і підтримувати, тому що країна і люди є дорожчі», – наголосив депутат.