У Зеленського на переговорах із Росією ніби забувають, хто розпочав війну на Донбасі – Ростислав Павленко

Представники Зеленського у переговорах з Росією йдуть на компроміси та поступки без виконання жодних зобов’язань російською стороною. Найгірше, що вони хочуть примирення з Росією, яка продовжує обстрілювати Донбас та вбиває українців. Про це сказав народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Ростислав Павленко в ефірі телеканалу «Прямий».

Він підкреслив, що така позиція Зеленського та його представників веде до розвалу міжнародної проукраїнської коаліції.

«Рік тому Порошенко і команда сказали – в Мінських домовленостях дивіться на пункт 1. Є припинення вогню – йдемо далі. Спочатку – безпека. Немає припинення вогню – санкції, міжнародні суди й миротворці, які примусять», – нагадав представник фракції «Європейська Солідарність».

Він додав, що п’ятий Президент України завжди дотримувався цього принципу і відстоював його на всіх міжнародних майданчиках. «І Росія на той час уже торгувалася», – зазначив депутат.

Ростислав Павленко зауважив, що нинішній президент України вирішив домовлятися із Росією, але всі його кроки виглядають поки що лише як поступки з українського боку і виконання кремлівських забаганок.

«Путін вам сказав: «Ні, перший пункт – то таке, ви далі дивіться. Ви всі інші пункти піднімайте». І що ви зробили? Ви почали піднімати «формулу Штайнмаєра», ви почали говорити про вибори і таке інше», – підкреслив депутат.

Він нагоголосив, що саме Росія атакувала Україну, закинувши сюди своїх спецпризначенців та військових без розпізнавальних знаків, так званих «зеленых человечков».

«Як почалася ця війна? Не з Майдану. А зайшли російські спецпризначенці в Слов’янськ, Краматорськ, інші міста. Увійшли російські військові. Це факти. І вони підтверджені, в тому числі, на міжнародному рівні», – наголосив він.

Ростислав Павленко констатував, що влада не має чіткої позиції щодо російської агресії і тим самим сприяє розвалу міжнародної проукраїнської коаліції.

«У міжнародній політиці ти відстоюєш свої інтереси. Коли тобі в очі дивиться друга армія континенту, ти маєш маневрувати. Але в момент, коли ти опанував процесом і за тобою є союзники, які разом з тобою готові накладати санкції, то не створюй у них спокусу тебе залишити і домовлятися із твоїм ворогом», – зазначив депутат.

Він додав, що Росія говорить чітко і послідовно, а Україна тепер виглядає так, наче забула про, що говорила п’ять років, і починає відмовлятися від власних позицій, демонструє готовність йти на поступки агресору.

«Тоді у твоїх партнерів питання: а чому ми маємо біля тебе бути, якщо ти сам не знаєш, чого хочеш, якщо ти береш на себе комплекс вини й щось валиш на попередників?» – зауважив депутат.

Ростислав Павленко підкреслив: «Поки не забезпечено безпеку, поки росіяни не перестали стріляти – все інше потім. Але спочатку забезпечте мир. Поки цього немає – ніяких розмов про інше бути не може. Все інше – це шлях до капітуляції».