Зеленський послабив позиції України у міжнародній політиці – Марія Іонова

За президента Зеленського Україна втрачає свої позиції у міжнародній політиці – Росія веде переговори щодо України без нашої участі. Про це сказала народна депутатка з фракції «Європейська Соліарність» Марія Іонова в ефірі 5 каналу.

«Зараз ми втрачаємо цей темп, ми втрачаємо свою участь, втрачаємо солідарність з іншим країнами, і тому питання Мінська у Берліні обговорюється без України», – наголосила вона.

Депутатка підкреслила, що так відбувається вже не вперше і «Європейська Солідарність» неодноразово про це заявляла. Вона нагадала про зустріч президента Франції Макрона із Путіним, де вони обговорювали питання України.

«Ми говоримо, на жаль, про провал зовнішньої політики президента Зеленського. А це і провал нашої держави в тому плані, що ми стаємо не суб’єктами, а об’єктами. Без України знову обговорюють Україну», – сказала Марія Іонова.

За її словами, мінський процес стає більше таємничий: новини про ці переговори ми дізнаємося швидше від журналістів західних засобів масової інформації, ніж від учасників з українського боку.

«Це знову ж таки говорить про непрофесіоналізм, про незнання президента Зеленського», – переконана депутатка.

«Зараз ми чуємо, що керівник Офісу президента Зеленського веде його зовнішню політику, а не міністерство закордонних справ… Ми бачимо як людина, яка має займатись організаційними питаннями, веде зовнішню політику президента. І я не знаю, чи він сам її веде чи його ведуть», – також підкреслила вона.

Марія Іонова зауважила, що за президентства Петра Порошенка була сформована міжнародна коаліція на підтримку України, яка чітко відстоювала позицію щодо недоторканості суверенітету та територіальної цілісності нашої держави. «Спільна робота президента України, парламету і уряду давала свої результати», – сказала вона.

Депутатка додала: «Насправді, зовнішня політика зараз дуже просіла за всіма напрямками, і Мінськ – це лише один із прикладів». За її словами, так само виникла пауза і у двосторонній співпраці, зокрема зі Сполученими Штатами Америки.

«Дуже шкода, що президент Зеленський не працює з МЗС. Наші дипломати є дуже фаховими, у них є величезний досвід. І навіть в умовах російської агресії, за ці шість років ми навчилися працювати спільно згідно наших національних інтересів», – підкреслила представниця «Європейської Солідарності».

«На мою думку, Зеленський помилився, коли обрав шлях двосторонніх переговорів з Путіним, коли зробив зв’язку Козак – Єрмак, бо це послаблює позиції України», – вважає Марія Іонова.