Олег Синютка: ми в парламенті дали чіткий сигнал, що заборона російських соцмереж потрібна для спротиву гібридній агресії Кремля

Проукраїнська частина парламенту докладає зусиль для захисту української держави в інформаційній війні з Росією.

Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олег Синютка в ефірі Прямого.

«Коли запитують про голосування за постанову про російські соціальні мережі, мова іде про гібридну війну. Агресор, який сьогодні окупував частину території України, намагається в інформаційному просторі придушити будь-що українське», – сказав Синютка.

«Ініціатива п’ятого Президента України про заборону російським соцмережам вести гібридну, інформаційну, антиукраїнську політику мала два позитиви. Перший – ми зняли з голів наших людей дурманну російську пропаганду. З іншого боку, ми розчистили державними засобами можливості для утвердження українського продукту в інформаційному просторі. Те, що ми усунули російські пропагандистські мережі, з яких російські спецслужби черпали інформацію, і те, що ми на радіо і ТБ запровадили квоти на український продукт, дало абсолютно інший поштовх, посилило український початок у протистоянні російській гібридній війні», – вважає депутат.

Синютка зазначив, що президент Зеленський самостійно, без зусиль парламенту, не поспішав підписати указ про продовження заборони російських соціальних мереж в Україні.

«Дуже важливо, щоб проукраїнська частина парламенту, а це «Європейська Солідарність», «Голос», частина «Слуг народу» продемонстрували проукраїнську позицію і таким чином в гібридній війні зробили крок на захист української держави в інформаційній війні і дали можливість українському продукту набиратися сили і протистояти російській гібридній машині», – додав він.