Петро Порошенко: ми маємо об’єднатися для того, щоб звільнити від окупантів кримську землю

Українці завжди були пліч-о-пліч з кримськотатарським народом. І сьогодні всі українські політичні партії мають об‘єднати зусилля навколо питання деокупації Криму, – про це п’ятий Президент України, лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко сказав під час виступу на Майдані Незалежності, де відбулася акція підтримки кримських татар. 

«Вже більше як три чверті століття пройшло з тих, часів коли Кремль і Москва організували справжній геноцид справжнього народу. Киримли покидали свою землю, заплативши сотнями життів. Покидали із твердою упевненістю, що справедливість буде відновлено і кримські татари повернуться на свою рідну Батьківщину. Страшні тортури пройшли кримські татари, і назавжди в лексикон кримськотатарський увійшло жахливе слово – депортація. Але сучасні окупанти не вивчили уроків історії, і сьогодні вони виявилися прямими нащадками Сталіна», – наголосив Петро Порошенко. 

«Українці завжди були пліч-о-пліч з кримськими татарами. Генерал Петро Григоренко вже після хрущовської відлиги, під час брежневських заморозків в 1968 році наголосив: «Те, що вони зробили проти кримськотатарського народу, є чистісінький геноцид». Найстрашніший злочин – це злочин проти людяності. І на сьогоднішній день ми, українці, кажемо – ми є кримські татари. Ми демонструємо солідарність з кримськотатарським народом. Ми маємо об’єднатися для того, щоб звільнити від окупантів кримську землю», – зазначив Порошенко. 

«Для мене є велика честь, що в складі нашої команди є такі лідери кримськотатарського народу і справжні герої України, як Мустафа Джемілєв і Ахтем Чийгоз», – сказав лідер «Європейської Солідарності».

«Я твердо переконаний, що зараз кожен українець незалежно від політичних симпатій і вподобань, незалежно від того – це влада чи опозиція, – має об’єднатися для того, щоб спільними і рішучими зусиллями провести зміни до Конституції, частини 10 щодо національної автономії кримськотатарського народу у складі єдиної України», – вважає п’ятий Президент. 

Порошенко висловив тверде переконання, що жовто-блакитний український прапор і прапор кримськотатарського народу скоро  будуть майоріти над звільненим від російської окупації українським Кримом.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*