Ірина Фріз: влада не поспішає виплачувати надбавки лікарям, на Харківщині медики готові до страйку

Влада не поспішає виплачувати надбавки лікарям, і це призводить до того, що на Харківщині медики готові страйкувати.

Про це написала народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Ірина Фріз на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

«Харківські лікарі швидкої допомоги готуються страйкувати. Головна причина – немає обіцяних надбавок від держави.

«Медики написали відкритого листа харківському губернатору, в якому анонсували свій захід: «Ми всі їздимо на виклики, пов’язані з COVID-19, пневмоніями, перевозимо пацієнтів з підтвердженими аналізами на коронавірус. Всі члени бригади контактують з пацієнтами і рівною мірою схильні до зараження. Менше 5% наших колег отримали виплати», – процитувала Фріз лист медиків.

Вона наголосила, що влада не поспішає виконувати свої обіцянки щодо доплат медикам.

«Більше того, медики змушені використовувати одноразові засоби захисту по кілька разів. Останніми днями постійно читаємо новини про те, що лікарі в різних областях готові страйкувати: через брехню влади про доплати;

через брехню влади щодо забезпечення лікарень засобами індивідуального захисту, тестами, ліками; через брехню влади стосовно страхування життя медиків.

Сьогодні сумарна кількість брехні влади зашкалює і є яскравим свідченням колапсу управління в державі, не спроможності влади до адекватного реагування на виклики, а отже неухильного крокування на чолі з нею до руїни держави», – написала депутат.

Фріз переконана, що настав час робити висновки і виправляти помилки.

«Європейська Солідарність, перебуваючи в опозиції, наголошує на необхідності відповідального та фахового ставлення до наших лікарів, їх захисту, страхування та фінансового забеспечення. Адже вони зараз на передовій боротьби з COVID-19. Спільно з «Європейською Солідарністю» Харківщини» і Фондом Порошенка ми вже двічі передавали в опорні лікарні Харківщини засоби індивідуального захисту, дезінфектори, ліки. Ми будемо продовжувати цю роботу, щоб максимально сприяти захисту лікарів. Але я впевнена, що наша волонтерська підтримка має базуватись на законодавчих гарантіях соціального захисту лікарів від держави», – наголосила парламентар.