Ніхто не вірив, що Україна отримає безвіз, але команда Порошенка це зробила – Іванна Климпуш-Цинцадзе

Незважаючи на тотальний скептицизм, три роки тому команда Петра Порошенка домоглася надання безвізу з Європейським Союзом для українців.

Про це сказала народний депутат фракції «Європейська Солідарність», голова комітету з питань інтеграції України з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе в програмі «Про особисте з Наталкою Фітцич».

«Нам це вдалося попри весь скептицизм і інформаційні атаки, коли всі казали, що не дадуть безвіз і це не вдасться. Казали, що навіть якщо дадуть, то не будуть користуватись. Якщо будуть користуватися, то у людей не буде коштів для поїздок в Європейський Союз. Але ми розвінчали всі ті міфи. Коли працюєш тяжко з багатьма різними людьми в різних міністерствах, парламенті, адміністрації, громадськості. Коли всі разом працюють на результат і це вдається – це величезне задоволення», – згадує Климпуш-Цинцадзе, яка працювала за каденції п’ятого Президента на посаді Віце-прем‘єр-міністра з питань європейської інтеграції.

Вона наголосила, що сьогодні доводиться захищати досягнення команди Порошенка від спроб влади Зеленського відкотити країну назад в контексті євроінтеграції.

«Зараз зовсім інший настрій, коли весь час доводиться боротися за те, щоб не давали відкату всім тим напрацюванням, які нам вдалося запустити або добитися результату. Навіть останні рішення  парламенту, де нібито під приводом, що будуть декларувати свої статки члени наглядових рад, коли вивели з цього декларування дітей, то ми розуміємо, що це ще один гачок в мінус виконанню наших зобов’язань по безвізу», – підкреслила народний депутат.

«Це демотивує, коли ти постійно мусиш бути в боротьбі не на результат, а на захист того, що було вже результатом. Це складно», – додала вона.

Іванна Климпуш Цинцадзе зазначила, що безвізовий режим дозволив Україні долучитися до одного з головних принципів Євросоюзу – свободи пересування.

«Це були неймовірні відчуття, коли мрія стає реальністю. Ти відчуваєш причетність до історичної події. Бо це насправді історична подія. Українці отримали доступ до однієї з засадничих свобод Європейського Союзу. Унікальна можливість бути долученою до цього. Що частиною своєї роботи ти зробив це досяжним. Це гордість і задоволення», – наголосила політик.

Представниця «Європейської Солідарності» підкреслила, що карантин не несе загрози безвізу, адже це тимчасові кроки, але бажання влади обмежити право українців на виїзд за кордон викликає занепокоєння.

«Якщо ми не порушуватимемо правил безвізу з нашого боку, то безвізу нічого не загрожує. Зараз є певні обмеження із боку країн ЄС щодо вільного руху громадян. Але мене більше турбує те, як поводить себе чинний уряд. Вони вирішили, що заборони – це найкраща відповідь на будь-які виклики. Простими заборонами не можна вирішувати проблеми. Це і те якими засобами впроваджується карантин в Україні. І звісно, коли закликають масово повертатися додому, кажуть, що будуть закриті кордони, українці всіма способами намагаються повернутись додому, немає ніякої самоізоляції, обсервації, ніяких заходів для того, щоб не піддавати ризику і тих хто повертається, і тих хто їх чекає. А через півтора місяці оголошується, що тепер нікого не випустимо, тільки по дозволах, тільки так можуть літати літаки», – зауважила вона.

«Це небезпечно, тому що це притуплює відчуття наших прав, як громадян. Уряд навіть пропонував ухвалити закон, щоб взагалі заборонити виїзд українців за кордон, на період карантину. Але є питання лікування, коли кожен день важливий, але можновладці хочуть просто заборонити. Мене лякає те, щоб ми не повернулися в радянське нормальне сприйняття, що для виїзду за кордон, потрібно отримати дозвіл від якихось органів», – додала Климпуш-Цинцадзе.