Іванна Климпуш-Цинцадзе: ідея кримінальної відповідальності для військових командирів – це переслідування наших захисників, які дали відсіч РФ

Ідея запровадити кримінальну відповідальність для військових командирів за дії підлеглих суперечить Конституції і міжнародному праву.

Про це заявила народний депутат фракції «Європейська Солідарність», голова комітету з питань інтеграції України з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе на брифінгу у парламенті.

«Таке відчуття, що цей законопроект є авторства не тих «Слуг», які підписалися під цим поданням, а є по суті законопроектом Портнова. Тому що там не тільки порушується Конституція, що робилося в часи Януковича. А й пропонується дуже сумнівне запровадження норм Римського статуту – насправді в Римському статуті кримінального суду не існує», – сказала вона.

«Пропонується ретроспективна дія норм, що повністю суперечить нашій Конституції. Пропонується притягувати до відповідальності наших військових командирів за те, що хтось із людей, яким вони віддавали накази, вчинив той чи інший злочин. І тепер нібито командири мали би знати, могли усвідомлювати, свідомо могли передбачити, що той чи інший військовий зробив той чи інший проступок чи вчинок», – додала Климпуш-Цинцадзе.

Вона підкреслила, що такі норми спрямовані на тиск на військових і створення умов для їх переслідування.

«Насправді цей законопроект про геноцид наших захисників і наших військових, які дали серйозну відсіч Російській Федерації на теренах України», – сказала Климпуш-Цинцадзе.

Представниця «Європейської Солідарності» зазначила, що цей законопроект також передбачає можливості для переслідування опозиції і державних діячів.

«Цей законопроект має додаткову мету, а саме для боротьби з опозицією. Тому що цей законопроект пропонує, що і політичні діячі, і державні посадовці, які віддавали накази, які можливо не так виконали, мають розділяти відповідальність за виконання не тих наказів. ДБР радо підлаштується до того, що далі штампувати абсолютно дискредитуючі справи і проти військових, і проти політиків, які дали відсіч Російській Федерації в минулому», – наголосила політикиня.

«Тому ми наполягали з колегами, щоб цей законопроект був відкликаний, і щоб він не розглядався в залі. Сьогодні його зняли з порядку денного, але ця війна буде продовжуватися», – додала Климпуш-Цинцадзе.