Климпуш-Цинцадзе про перейменування Дня захисника України: ми маємо віддати шану українським жінкам, які захищають країну

Команда п’ятого Президента Порошенка впровадила 14 жовтня День захисника України і розпочала політику захисту рівних прав чоловіків і жінок.

Про це заявила народний депутат фракції «Європейська Солідарність», голова комітету з питань інтеграції України з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе під час виступу з трибуни парламенту.

«Я пишаюся тим, що саме п’ятий Президент України Петро Порошенко запровадив відзначення Дня захисника України 14 жовтня, яке святкується як і день створення Української повстанської армії, і як день українського козацтва, і як Покрова Богородиці. Я пишаюся тим, що ми були тим урядом, який вперше підняв політику захисту рівних прав чоловіків і жінок на високий державний рівень», – сказала Климпуш-Цинцадзе.

«Я рада сьогодні підтримати ініціативу колег з монобільшості щодо перейменування Дня захисника України на захисників України. Я б вважала правильним називати цей день захисників і захисниць, адже українська мова дозволяє фемінітиви, і тоді б ми точно віддали шану і українським захисницям, і українським воїнам, які нас продовжують берегти від російської агресії. Разом з тим, якщо рішення парламенту тільки перейти на множину, на захисників, я сподіваюся, що жінки, які сьогодні стоять поряд з чоловіками на захисті Вітчизни, також оцінять цей наш крок. Ми будемо це підтримувати», – додала депутат.