Марія Іонова: «Європейська Солідарність» застерігає владу від переслідування військового керівництва ЗСУ

«Європейська Солідарність» виступає проти ініціативи влади щодо запровадження кримінальної відповідальності військового керівництва ЗСУ.

Про це сказала народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Марія Іонова на брифінгу в Верховній Раді.

«Ми можемо констатувати, що політика стримування Головнокомандувача Зеленського, яка відбувається вже впродовж року – «надо просто перестать стрелять», – поглиблюється. Українське військо зараз потребує підтримки держави, а тут військові позбавляються підтримки держави. Завдяки таким діям військові деморалізуються і втрачають правоту у власну місію», – сказала Іонова.

Вона нагадала, що впродовж перших років російської агресії команда Порошенка боролася з такими термінами російської пропаганди як «внутрішній конфлікт.

«Зараз цим законопроектом пропонується, що це є не міжнародний конфлікт, і у нас тепер Росія дивним чином може бути спостерігачем, а не ініціатором агресії. Ми спілкуємося впродовж року з військовими і вони нам пишуть з передової, буквально передаю їхні слова, що війна триває, важкі поранення у нас щодня, в армії створюється атмосфера страху і недовіри один до одного, папери, розслідування і призначення винних, переведення стрілок. «Ми і так виживаємо як можемо, мало нам пекла від ворога, так ще й Верховний Головнокомандувач створює нам пекло», – додала Іонова.

Вона зазначила, що за часів президентства Порошенка армія звільнила 70% захопленого росіянами Донбасу.

«За часів Зеленського українська армія не звільнила жодного сантиметру і, на жаль, на деяких ділянках втратила стратегічні вогневі позиції. Тому ми закликаємо, щоб керівництво держави не підводило наше військове керівництво під кримінальну відповідальність за виконання абсолютно прямих їхніх обов’язків, ми будемо контролювати цей процес», – наголосила Іонова.