Ірина Фріз: Влада не допомагає бізнесу вижити під час карантину

Влада не вживає адекватних заходів, щоб допомогти бізнесу вижити під час карантину.

Про це сказала народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Ірина Фріз в ефірі телеканал у «Еспресо».

«Ми не знаємо реальної статистики щодо кількості людей, які захворіли, тому що ми до цього часу не запровадили масове тестування. Цифри, які сьогодні офіційно озвучує уряд щодо тих людей, які захворіли, або тих, які, на жаль, померли внаслідок COVID 19, є некоректними. Відповідно послаблювати карантин, не маючи чіткого уявлення щодо кількості захворілих, є достатньо ризикованим засобом», – сказала депутат.

Водночас Фріз зазначила, що вже 60 днів люди перебувають на суворому карантині і з боку держави не вживається жодних заходів щодо покращення епідеміологічної ситуації.

«Ми не маємо на відміну від європейських країн жодної підтримки малого і середнього бізнесу, ми бачимо, наскільки сильно вдарили заходи карантину в тому числі і по малому підприємництву, зокрема, по ФОПам. Ми бачимо, наскільки важко буде виходити з цієї жорсткої карантинної ситуації сфера послуг. Тобто з одного боку я вважаю, що жорсткі заходи карантину є виправданими, але потрібно їх підсилювати адекватними заходами, які мають дати людям, які перебувають на карантині, відповідну можливість або себе забезпечити, або втримати бізнес, який зараз не здатен працювати», – наголосила парламентар.