Артур Герасимов: наші відносини із США торпедуються, щоб зірвати двопартійну підтримку військової допомоги Україні, і це ворожа спецоперація

«Європейська Солідарність» ініціює створення ТСК для розслідування спроби підірвати українсько-американське партнерство, послабити міжнародну підтримку, завдати шкоди обороноздатності та сприяти поверненню у сферу впливу країни-агресора. Про це співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов заявив в ефірі телеканалу «Прямий». Він наголосив, що торпедування українсько-американських відносин, яке відбувається останніми днями, грає на користь Росії.

«За п’ять років Петру Порошенку і українському народові вдалося відновити армію, створити потужну міжнародну коаліцію на підтримку України. Санкції були результатом титанічної роботи Порошенка і його дипломатичної команди. І в критичні моменти, коли казна була пуста, ми отримали гроші від міжнародних стратегічних партнерів у якості допомоги. Зеленський отримав зростаючу країну, потужну армію, яка входить в європейську десятку, зростаючу економіку. Що стосується міжнародної політики, то помилка за помилкою. Він накоїв купу біди – починаючи від образ Меркель і Макрона і закінчується тим, що коїться зараз», – наголосив Герасимов.

Артур Герасимов підкреслив, що синхронність і швидкість дій влади щодо «плівок Деркача» породжує підозру, що Офіс президента причетний до цієї спецоперації.

«Підозра в тому, що все це пішло з Офісу президента Зеленського, дуже велика. Я не вірю в те, що синхронно в цій моновладі Зеленський говорить на пресконференції, «на 300% свій» Генеральний прокурор Венедіктова відразу відкриває справу, «на 500% їхні» судді, це по плівкам, відкривають справу проти Джо Байдена, а команда Зеленського у парламенті виходить і намагається створити ТСК з цього приводу. Всі ці події  відбуваються протягом годин одна від одної. Така синхронність демонструє обгрунтованість підозри, що це все керується з Офісу президента», – сказав Герасимов. 

Він зазначив, що «плівки Деркача» спрямовані на підрив двопартійної підтримки України в США, адже скоро буде вирішуватися питання про надання чергової партії військової допомоги.

«Цим вони підставляють не самих себе, а всю Україну. Тому що санкції і військова підтримка Сполучених Штатів дуже багато важить для України. Є пряма залежність: більше санкцій, більше озброєнь – менше гинуть на фронті. Якщо зменшуються санкції і військова допомога Україні – збільшується кількість смертей на фронті. Зеленський заплутався в тому, що він робить у міжнародній політиці. Замість того, щоб воювати з Росією і Кремлем, він воює зі Сполученими Штатами. Замість того, щоб виставляти жорсткі умови Путіну і стискати кільце санкцій, він йому дивиться в очі, і кількість загиблих на фронті збільшується. У нього всіляко намагаються уникати слів «Росія – агресор», – зауважив Артур Герасимов.

«Це не просто так з’явилося зараз, бо зараз у США йде обговорення надання наступної військової допомоги Україні на наступний термін. Наші вороги розуміють – треба зламати двопартійну підтримку, адже коли питання ставало про допомогу Україні, про протидію Кремлю, республіканці і демократи сідали за один стіл і приймали рішення на користь України. Зараз намагаються всіляко цю підтримку зламати», – додав співголова фракції «Європейська Солідарність».

Герасимов заявив, що «Європейська Солідарність» ініціює створення ТСК у парламенті з метою розслідування спроб підірвати партнерство України і США, зашкодити обороноздатності країни та посиленню впливу Росії на Україну.

«У Верховній Раді «Європейська Солідарність» буде ініціювати створення тимчасової слідчої комісії, яка буде займатися розслідуванням спроби підірвати українсько-американське стратегічне партнерство, спробами послабити міжнародну підтримку України, спробами завдати шкоди її обороноздатності та сприяти поверненню у сферу впливу Росії як країни-агресора», – підкреслив народний депутат. 

Також співголова фракції наголосив, що Порошенко витягнув Україну з-під російського контролю й управління, куди сьогодні знову намагаються повернути нашу державу.

«Якщо ми згадаємо 2010-13 роки – це було зовнішнє управління. Коли міністр оборони, керівник СБУ, керівник оборонної промисловості – з російським паспортом. Один з них героя Росії отримав за свою підривну діяльність на цьому посту в Україні. Коли Янукович після одного телефонного дзвінка з Москви згортає асоціацію з Європейським Союзом. За 2014-15 Порошенко у партнерстві зі Сполученими Штатами Америки і Європейським Союзом це зламав. Ми вийшли з зовнішнього російського ярма. А тепер робиться все, щоб нас туди повернути», – зазначив він.

«На заході широко не плівки коментується, бо це пшик. Але коментується те, що заявив Зеленський, коментуються дії  Генерального прокурора і команди Зеленського. Бо це вже не просто слова, а дії. Коли відкривається кримінальна справа суддями, які – на плівках всі чули – фактично керуються з Офісу президента. І відкривається справа на одного з кандидатів на пост президента Сполучених Штатів Америки, то все це серйозна загроза суверенітету України. Ми не маємо жодного права дати цій владі залишити українців сам-на-сам з агресором. Бо якщо це станеться, Росії буде набагато легше воювати з Україною, а нам буде тяжче відстоювати наш суверенітет і незалежність», – сказав Артур Герасимов.

Герасимов підкреслив, що за кордоном обговорюють не стільки зміст так званих «плівок Деркача», бо в них нічого немає, скільки реакцію на цю історію Зеленського і дії його команди.

«Неосвічений і недосвідчений Зеленський разом з усією командою на оцей гачок росіян попався. Виникає питання: вони розуміють, що на гачок попалися чи через свою непрофесійність не можуть цього зрозуміти», – зауважив Герасимов.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*