Команда Порошенка не допускала жодних прямих переговорів із так званими «республіками», а Зеленський тепер підігрує Кремлю – Ірина Геращенко

Команда Порошенка не допускала жодних прямих переговорів між Україною і так званими «республіками», натомість у Зеленського постійно намагаються реалізувати ініціативи, які повністю відповідають російському сценарію про «громадянську війну».

Про це заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко в програмі «Гончаренко рулить».

«Ця група має тристоронній формат: Україна, Росія, ОБСЄ. Це принципово. Ці виснажливі важкі перемовини були надзвичайно важливими, тому що ми тримали санкції, берегли українську землю і давали паузу українській армії нарощувати м’язи. Ми звільняли українських заручників, не віддаючи при цьому «Беркут» і терористів, причетних до терактів у мирних містах України», – сказала вона.

Співголова фракції підкреслила, що команда Порошенка чітко акцентувала на тому, що агресор – Росія, а не маріонеткові формування.

«Ми мали дуже чіткі директиви: ОБСЄ – модератор, Україна – жертва агресії, Росія – відповідальна за агресію. Під час всіх цих зустрічей я свої листи направляла на 3 адреси: керівник ОБСЄ, Леонід Кучма – представник України і Гризлов, щоб росіяни відповідали за утримання заручників, недопуск Червоного хреста на окуповані території, ненадання інформації про утримуваних осіб», – зазначила Геращенко.

«Ніколи в житті я в руки не брала жодного паперу від так званих неіснуючих «республік» чи з їх символами. У нас була чітка позиція, що ми окрім України, Росії і ОБСЄ не визнаємо жодних учасників переговорів. Навіщо розмовляти з маріонетками, якщо ними керують», – додала Геращенко.

Також вона наголосила, що різні Координаційні ради і розширені формати – це сценарій Кремля, реалізацію якого не допустила опозиція і громадськість.

«Підписання в Мінську в березні цього року протоколу про створення так званої Координаційної ради, куди заводиться 10 українців, 10 так званих представників ОРДЛО, як кого? І по одному росіянину, французу і німцю, які ставляться на один рівень, як начебто вони медіатори. А в Україні начебто громадянський конфлікт. Це все сценарій Кремля до прямих перемовин.

Важливо, що саме після жорсткої реакції «Європейської Солідарності», громадськості по створенню цієї капітуляційної комунікаційної ради відступили, але ж не закрили цю історію. Я вважаю, що розширення цих мінських груп, яке відбулося – це та сама комунікаційна рада, яка створюється. Я бачу ризики», – підкреслила співголова фракції.

Геращенко зазначила, що нова влада повністю зняла з обговорення питання «дорожньої карти», яка забезпечила б повний пріоритет безпекового і гуманітарного компонентів.

«Прийшла нова влада, мир в країні – це їхня відповідальність, але коли я бачу цю непрофесійність, я не можу зрозуміти – це непрофесійність чи відверте підігрування Москві. Ми наполягали не тільки на реалізації Москвою Мінських угод, а на обов’язковості так званої «дорожньої карти». В цій «дорожній карті», разом з французами і німцями, ми вимагали зафіксувати блоки – перший безпековий, другий гуманітарний, тільки після цього повертатися до політичного», – сказала вона.

«Що відбувається зараз? Все поставлено з ніг на голову. «Дорожня карта» зникла з дискусії, безпека теж, гуманітарна сфера є досягнення, добре, що звільнено кілька десятків заручників – це добре. Але я мовчу, що моряки були звільнені тільки завдяки рішенню Гамбурзького морського трибуналу, де працювала команда сформована Петром Порошенком. Нам вдалося провести в багатьох міжнародних резолюціях, що моряки військовополонені і їх мають негайно звільнити», – додала Геращенко.

«Сьогодні зникла тема безпеки з порядку денного. Саміт, де Зеленський хотів подивитися в очі Путіну відбувся, в очі подивився. Вийшов і заявив, що до 1 січня 2020 року буде встановлено дату режиму тиші. Де тиша? 40 військових з початку року загинуло. Вперше за Зеленського цього року не було домовлено про перемир’я ні різдвяне, ні пасхальне», – підкреслила співголова фракції.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*