Микола Княжицький: Нацрада взялася переслідувати телеканал «Еспресо» за трансляцію програм «Радіо Свобода» та «ВВС Україна»

Звинувачення Нацради з питань телебачення і радіомовлення України телеканалу «Еспресо» в порушенні ліцензії через трансляцію програм «Радіо Свобода» – це профанація, адже це продукт, який створюється українською юридичною особою.

Про це народний депутат від «Європейської Солідарності» Микола Княжицький зауважив в коментарі телеканалу «Прямий».

«Сьогодні Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вирішила у певний спосіб привітати журналістів і всіх громадян України з Днем вишиванки – вони оголосили перевірку телеканалу «Еспресо», після того, як вони «виявили» порушення. Порушення полягає у тому, що один день коли проводився моніторинг, вони годину і кілька хвилин виявили трансляцію програм Радіо Свобода і ВВС Україна. Нацрада вважає це порушенням ліцензії, адже за ліцензією має бути 24 години мовлення українського виробництва, а це нібито іноземне виробництво», – зазначив політик.

«Насправді, це не відповідає дійсності, адже програму «Радіо Свободи» виробляє українська юридична особа, яка зареєстрована в Україні, ведуть її українці, українські журналісти там працюють і українські політики туди приходять. І ці програми на «Еспресо» з 2014 року, адже «Еспресо» народився на Майдані», – додав Микола Княжицький.

Політик наголосив, що у 2014 році Нацрада не відповіла на запит «Еспресо» щодо дозволу на мовлення, і таким чином сама порушила закон.

«І тоді журналісти «Еспресо» разом з журналістами «Радіо Свобода» чесно висвітлювали всі події, які відбувалися, їх арештовували, їх кидали в міліцейські відділки. Потім «Еспресо» підписав угоду з ВВС і звернулися до Нацради з проханням 40 чи 30 хвилин надати їм, внести зміни в ліцензію, аби можна було програми ВВС Україна транслювати. Нацрада не відповідала на це. За законом зобов’язана була відповісти протягом 10 днів, але сама порушила закон, не провела засідання, не дала жодної відповіді. І, відповідно до закону, ці програми транслюються. Це короткі новини ВВС, декілька хвилин. І цього виявилося достатньо, аби сказати, що це порушення і оголосити перевірку. За перевіркою, як правило, йде попередження, позбавлення ліцензії», – підкреслив народний депутат.

Микола Княжицький дії Нацради стосовно «Еспресо» розцінює як тиск на незалежний канал.

«І назвати це не інакше як не просто тиск на свободу слова, а тиск на спроби обмежити мовлення наших американських і європейських партнерів, я не можу. І, звичайно, це тиск на незалежний канал», – сказав політик.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*