Ірина Геращенко: Порошенко запровадив принцип «нічого про Україну без України», а Зеленський постійно дає його порушувати

Зеленський дозволив порушити базовий принцип команди Порошенка «нічого про Україну без України», який був запроваджений в національних інтересах України.

Про це заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко в програмі «Гончаренко рулить».

«Ключовий принцип Порошенка і його команди назовні був «нічого про Україну без України». Ми відстоювали Україну, що тільки в нашій присутності можуть обговорюватися із урахуванням української позиції питання Донбасу, Криму, реформ, внутрішніх перетворень, кордонів, політики. Це українська проблематика. Від наших партнерів ми чекали поваги до нашого суверенітету, територіальної цілісності і до того, що Україна, а не, при всій повазі, Брюссель, Вашингтон, Париж, Лондон, Берлін будуть визначати нашу політику», – сказала вона.

«Ми дякуємо за підтримку, співпрацю, спільне плече. Але ми – народ і влада, якій народ делегував представляти Україну, будуть вирішувати долю країни. Зараз ключовим результатом року Зеленського і його команди стало повне перекреслення принципу «нічого про Україну без України»», – додала Геращенко.

Співголова фракції наголосила, що у Зеленського постійно підігрують сценаріям Кремля.

«Трамп з Путіним обговорюють Україну, в Берлін приїжджає, попри коронавірус, попри санкції, Козак і обговорює Україну і Донбас без України. Україна зникає з міжнародної арени. Всіх тих, хто голосував за анексію Криму, так званих «депутатів-держдумівців» повертають у Страсбург. При нас такого не було. Всі ці провали на зовнішньополітичній арені є дуже небезпечні. Україна підігрує сценаріям Кремля про зняття санкцій, про те, щоб Росія нав’язала світу свій дискурс, що начебто в Україні відбувається громадянська війна», – зазначила Ірина Геращенко.