Володимир Ар’єв: Мінсоцполітики каже, що на «Мрії» не було гуманітарного вантажу, про який говорив Зеленський

Міністерство соціальної політики офіційно підтвердило, що на борту літака «Мрія», який особисто зустрічав президент Зеленський, не було гуманітарного вантажу. Про це повідомив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Володимир Ар’єв у відеоблозі.

«Офіс президента знову збрехав. Те, що Офіс президента бреше, давно не новина. Проте такий стиль стає вже фірмовим на Банковій», – зауважив депутат.

Ар’єв нагадав про скандальний рейс літака «Мрія», який зустрічав Зеленський зі своїм оточенням.

«Тоді у відеозверненні він пафосно говорив про кількість всього корисного, що прибуло на цьому літаку. Офіс президента тоді заявив, що весь той почт на чолі із Зеленським опинився на летовищі для того, щоб зустріти гуманітарний вантаж, який піде для лікарів у лікарні, які боряться із коронавірусною хворобою», – також нагадав Володимир Ар’єв.

«Правда, невдовзі виявилося, що цей вантаж був комерційним і опинився у мережі супермаркету, який власне і проплатив цей рейс для того, щоб доставити свій вантаж».

Володимир Ар’єв представив офіційний документ, підписаний міністром соціальної політики у відповідь на його депутатське звернення.

«Станом на 20 травня 2020 року заяви про визнання гуманітарною допомогою вантажів з Китайської народної республіки, призначених для протидії поширенню коронавірусноі хвороби COVID-19, з інформацією про їх прибуття в Україну 23 квітня 2020 року літаком АН-225 «Мрія» до Мінсоцполітики не надходило», – процитував він лист міністерства.

«Отже, на цьому рейсі жодного гуманітарного вантажу не було. Жодному вантажу цей статус не був наданий. Виходить на рейсі був лише комерційний вантаж», – констатував представник фракції.

«Я, чесно кажучи, не розумію взагалі, навіщо Офіс президента брехав. Гуманітарний вантаж часто можуть теоретично оформлювати для того, щоб уникнути оподаткування. Але всі товари, які надходять в Україну для боротьби з COVID-19, вже позбавлені оподаткування і мита», – зауважив депутат.

«Правда цікава історія? Доведеться жити з тим, що фірмовий стиль спілкування президента і його Офіса з народом – це брехня. І нічого з цим зробити вже не вдасться. Що обрали – те обрали», – резюмував Володимир Ар’єв.