Ірина Фріз: у Зеленського готують низку відставок у керівництві ЗСУ, які суттєво послаблять оборонний потенціал України

Пропозиція «почесної відставки» командувачу ВМС України адміралу Воронченку – це один із доказів «зачистки» професійних, проукраїнських військових у системі Збройних Сил України. Про це зазначила народний депутат від «Європейської Солідарності» Ірина Фріз у своєму відео-блозі. Вона повідомила, що очікуються ще

«Шостий рік триває російсько-українська війна. Шостий рік ми виборюємо нашу незалежність та відновлення суверенітету. Шостий рік мав би продовжити реформування Збройних сил України на шляху інтеграції в НАТО. Але, на жаль, шостий рік почався концепцією Зеленського «надо просто перестать стрелять», що призвело до гальмування всіх наших зусиль на шляху інтеграції в НАТО», – наголосила Ірина Фріз.

«Впевнена, що в умовах продовження російської агресії проти нашої держави, звільнення адмірала Воронченко, якого було нагороджено однією з найвищих нагород Французької Республіки за міжнародне співробітництво – це пряме свідчення відсутності євроатлантичного пріоритету як у керівництва Міністерства оборони, так і керівництва держави», – підкреслила вона.

«На жаль, я знаю, що готується ще ряд відставок, в результаті яких роди військ та сил, що демонстрували успіхи в процесі наближення до стандартів НАТО, буде обезглавлено», – додала Фріз. На переконання Фріз, відставка адмірала Воронченка – це друга фаза руйнації ЗСУ.

«Основні зусилля з демонтажу української обороноздатності Росія через лоялістів в українському керівництві розпочала з ВМС. Відставка Воронченка та інших представників керівного складу, зокрема, з числа осіб, які вийшли з анексованого Криму, є другою фазою російської агресії з руйнації Збройних Сил України та їх повернення до небоєздатного стану 2014 року. Росія розглядає акваторію Азовського моря, як власні внутрішні води, а північ Чорного, як заборони та обмеженого доступу. Саме тому в 2014 році анексія Криму супроводжувалася захопленням українських засобів Військово-Морських сил», – зазначила Фріз.

«Адмірал Воронченко дотримується концепції створення москітного флоту, що для морської акваторії та обмежених ресурсів є оптимальною формою функціонування ВМС України. Її ефективність доведена досвідом планування операцій в Перській затоці та Ормузькому проливі. Втім, проросійське лобі завжди схиляло керівництво держави до масштабних та коштовних проектів, щоб гальмували розвиток ВМС до 2014 року», – зауважила Ірина Фріз.

«Пряма агресія на Донбасі захлинулася, втім, як казав Симон Петлюра, «нам не страшні московські воші, нам страшні українські гниди». Тому коли чинний міністр оборони, який працював разом з росіянами в СЦКК, на першому ж брифінгу заявляє про недосяжність набуття стандартів НАТО в осяжній перспективі, буде відбуватися «зачистка» євроатлантично налаштованого керівництва ВМС», – додала Ірина Фріз.

Вона наголосила, що європейський і євроатлантичний курс України має бути незмінним. «Для мене це звільнення є сигнальним маркером того, що Зеленський і його керівництво сектору безпеки і оборони, так само, як Янукович колись, намагається тихим сапом одноосібно змінити європейський та євроатлантичний курс України та повернути нас в смертельні братські обійми Кремля. Давайте зважено відноситися до всіх, хто намагається поставити хрест на перспективі розвитку нашої держави. Долучайтеся, будемо разом», – закликала Ірина Фріз.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*