Ахтем Чийгоз: в Україні дедалі частіше правоохоронні органи діють не за законом, а за вказівками центральної влади

В Україні вже спостерігається тенденція, коли правоохоронні органи почали діяти за вказівками влади.

Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Ахтем Чийгоз в ефірі «Прямого».

«Неприхована агресія з боку правоохоронних органів породжується безкарністю. Останнім часом в Україні на судах прокурори як під копірку нівелюють попередніми обвинуваченнями символи Революції Гідності, тобто розповідають про масові заворушення і десь одним рядком пред’явлення статті. Коли дивишся, як вони «тупо» виконують наказ, то не розумієш, за що ми боролися», – сказав він.

«В Криму такі люди стежать за Меджлісом, за кожним домом кримських татар і не приховують цього. Коли заходиш в ДБР, складається враження, що це чиясь контора, в якій зібралося угруповання, яке за першої вимоги буде виконувати брудну роботу. Коли це бачиш, то розумієш, що ситуація дуже серйозна. В Криму нам мстять за те, що ми боремося за наше майбутнє, а тут відбувається яскраво виражений реванш. Є Конституція і закони, ці люди мають чітко працювати згідно законів, а не за вказівками конкретного начальника. Раніше ми знали, що прийдуть, представляться, нададуть документи і ти знаєш, що тут законно, а що незаконно, а зараз просто нахабно приходять і не пояснюють свою поведінку. Їм дали команду», – зауважив Чийгоз.

Ахтем Чийгоз наголосив, що дедалі частіше правоохоронні органи діють за вказівкою влади.

«Вже спостерігається тенденція, завтра ми знову щось подібне побачимо. В судах судді не приховують, що вони будуть робити те, що їм скажуть слідчі прокуратури. Ми точно знаємо, що слідчим прокуратури надали вказівки зверху, що треба пресувати. Це почало відбуватися стабільно, і ми маємо рішуче на це реагувати», – додав парламентар.