Дії ДБРівців в Музеї Гончара є кримінальним злочином – Микола Княжицький

Спецпризначенці Державного бюро розслідувань порушили низку законів, безпідставно увірвавшись до Музею Гончара, і таким чином вчинили кримінальний злочин. Про це сказав народний депутата фракції «Європейська Солідарність»  Микола Княжицький в ефірі телеканалу «Прямий».

«Очевидно, потрібно проводити слідство, тому що те, що вчинили працівники ДБР є кримінальним злочином», – підкреслив Микола Княжицький.

«Політичним злочином глави держави є його необґрунтовані звинувачення на пресконференції на адресу попереднього глави держави, як і багато інших звинувачень на адресу інших людей», – додав депутат.

«Працівники ДБР порушили закон про музейну справу», – зазначив політик. Він також зауважив, що працівники охорони музею, які пустили туди працівників ДБР, також порушили закон.

Депутат вважає, що директор музею повинен подавати до суду на ДБР, в іншому випадку він буде нести відповідальність за те, що невідомі особи проникли незаконно на територію музею.

Микола Княжицький зазначив, що депутати будуть наполягати, щоб парламентський комітет з гуманітарної політики на засідання розглянув ситуацію у зв’язку із штурмом музею силовиками.

«Загалом те, що відбувається в українській культурі останнім часом, є жахливо. Цей штурм музею, і не просто музею, а музею, який насправді є символічним для декількох поколінь українців – це ганебно і неприпустимо. Так само як і обшуки в центрі Довженка, не фінансування центру Довженка. Так само як і заяви голови Верховної Ради про перегляд закону про мову», – підкреслив представник фракції.

Микола Княжицький сказав: «Все це свідчить про те, що для тих людей, які зараз при владі, українська культура не просто нічого не значить, а є ворожою».

Він переконаний, що парламентарі мають відреагувати на цю ситуацію.