Партія швейцарських ІФА-тестів на коронавірус надійшла від Фонду Порошенка у Львівський обласний центр громадського здоров’я – Олег Синютка

Партія високоякісних ІФА-тестів для визначення антитіл до коронавірусу виробництва швейцарської компанії Roche, які були придбані Фондом Порошенка, надійшла у Львівський обласний центр громадського здоров’я. Про це в ефірі телеканалу «Прямий» повідомив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Олег Синютка.

«Вже ні для кого не секрет, що сьогодні тестування, незважаючи на те, що парламентом ухвалено відповідний закон, стало основною проблемою. І сьогодні міжнародні організації не довіряють статистичним даним України, тому що розуміють, що рівень тестування в Україні насправді дуже і дуже низький. На Львівщині сьогодні знаходяться більше трьох тисяч аналізів в холодильниках і чекають свого часу, а при існуючих потужностях на це потрібно 10- 12 днів. Тобто більше тижня потенційні інфіковані можуть просто знаходиться в середовищах і розповсюджувати інфекцію, навіть не знаючи – чи хворі вони, чи є носіями інфекції, чи є здоровими», – зауважив Олег Синютка.

Він повідомив, що Фонд Порошенка завдяки особистим домовленостям п’ятого Президента України із керівництвом провідного світового виробника медичних засобів доставив в Україну партію ІФА-тестів для визначення антитіл до коронавірусу. ІФА-тестування надзвичайно важливе, адже дає можливість визначити наявність імунітету до коронавірусу і визначити потенційних донорів плазми крові.

«Сьогодні дуже важливо, що більше 5 тисяч таких тестів потрапили до Львова. І Львів матиме можливість набагато більше провести швидше і набагато якісніше тестування. Ми – в центрі громадського здоров’я, комунальному підприємстві Львівської облради. Тут давно був куплений надсучасний лабораторний центр. І дуже добре, що саме зусиллями благодійного Фонду Петра Порошенка ми зуміли відновити його діяльність. І ті тести, які привезені сьогодні, дадуть можливість суттєво збільшити тестування», – наголосив Олег Синютка.

«Разом із тестами ми також передали захисні костюми, адже ситуація у Львові серед захворювання медиків надзвичайно погана. Так, у Львівській лікарні швидкої медичної допомоги уже захворіло більше 100 лікарів, і ми розуміємо, що держава не справилася із захистом медиків. І це повинні робити благодійники, громадські організації, зокрема, це робить благодійний Фонд Петра Порошенка», – повідомив Синютка.

«Три місяці тому назад держава сказала, що ми не готові до коронавірусу, хоча вже тоді коронавірус більше двох місяців вирував в Китаї. І коли протягом трьох місяців державні мужі не можуть організувати забезпечення, це говорить про одне: вони займають не ті посади», – переконаний народний депутат.

Загалом Фонд Порошенка від початку епідемії коронавірусу спільно з компанією РОШЕН та волонтерами закупили для лікарень країни 130 тисяч захисних костюмів, 10 тисяч антивірусних окулярів, профінансували ремонт, купівлю та забезпечення розхідниками понад 50 апаратів ШВЛ, передали у медзаклади комплекти реанімаційного обладнання, забезпечили продуктові набори для понад 50 тисяч громадян. Загальна сума благодійної допомоги з початку епідемії сягнула 100 мільйонів гривень.