У Зеленського провалили підготовку до епідемії коронавірусу і захист медиків – Яна Зінкевич

Зеленський третій місяць розповідає про “чемпіонів з підготовки до епідемії коронавірусу”, а тим часом лікарів засобами індивідуального захисту забезпечують волонтери і меценати..

Про це сказала народний депутат фракції «Європейська Солідарність», медик-доброволець Яна Зінкевич у своєму відео-блозі.

«На пресконференції президент Зеленський назвав себе і свій уряд «майстрами спорту» по боротьбі з коронавірусом. З ним би не погодились лікарі, яких держава кинула напризволяще на передовій протистояння епідемії. Медики досі не отримали належного соціального захисту, далеко не всі одержують обіцяні надбавки у 300%, а засобами індивідуального захисту лікарні забезпечують переважно волонтери і меценати», – сказала вона.

Зінкевич наголосила, що великі кошти на боротьбу з епідемією з державного бюджету були виділені Верховною Радою.

«Проблема явно не у фінансуванні – на початку епідемії Верховна Рада виділила майже 65 мільярдів гривень у спеціальний Фонд боротьби з коронавірусом. Цих коштів цілком достатньо для подолання епідемії і її наслідків – якщо використовувати їх за цільовим призначенням, а не наживатись на пандемії. Уявіть, уряд Зеленського протягом карантину закуповує всього 0,6% костюмів біологічного захисту від місячної потреби», – сказала народний депутат.

Крім цього, монобільшість позбавила медиків, які працюють з хворими на коронавірус, можливості отримати страховку, як це пропонувала «Європейська Солідарність».

«Завдяки жорсткій позиції «Європейської Солідарності» парламент провів позачергову сесію, де ми застрахували життя медичного персоналу. Шкода, що монобільшість цинічно обдурила лікарів, застрахувавши їх лише від інвалідності, спричиненої коронавірусом, а не від самої хвороби, як цього вимагали ми. Адже пацієнти з COVID-19 втрачають працездатність на кілька тижнів, а то й місяців та потребують значних матеріальних витрат для лікування і реабілітації. Наразі ми вимагаємо переглянути норми страхування лікарів і виплачувати близько 200 тисяч гривень інфікованим медичним працівникам», – зазначила Зінкевич.

Медик-доброволець звернула увагу на те, що уряд закупив костюми по вищій ціні, ніж були наявні на ринку.

«Якщо не для посилення соціального захисту медичних працівників – то для кого тоді ми виділили 65 мільярдів гривень? Ось, можливо, міністр ОЗ Максим Степанов вирішив, що для нього.

Наприклад, закупівля костюмів біологічного захисту на 50% дорожче від ринкової вартості. МОЗ закупило ці костюми за понад 488 грн штука, заміть приблизно 215 грн. Тобто, за ту ж суму купили не 77 тисяч костюмів захисту, як планували спочатку, а вдвічі менше. За цією ж схемою уряд планував закупити вже 4,5 мільйони костюмів за завищеною ціною майже на 3 мільярди гривень», – наголосила політик.

«Паралельно, уряд і профільний міністр забули про інших пацієнтів, які так само потребують захисту і допомоги держави. Хочу нагадати, цього року в бюджет заклали рекордну суму на програму держфінансування закупівлі ліків – майже 10 мільярдів грн. Це жодних тендерів за перші 5 місяців року МОЗ не проводило. Це означає, що вже з вересня без життєвоважливих ліків можуть залишитись онкохворі діти, новонароджені з розладами дихання, пацієнти з гемофілією та тисячі пацієнті з орфанними захворюваннями», – додала вона.

«Здавалось би, проблема очевидна – це міністр охорони здоров’я Степанов, який ще за перший місяць своєї діяльності напрацював на відставку. Але те, що здавалось виходом ще кілька тижнів тому – зараз потребує більш жорсткої реакції. За останні кілька тижнів системні недоліки низки міністерств доводять, що другий уряд Зеленського з прем’єр-прем’єром Шмигалем лише поглиблює кризу, яку залишив перший уряд Зеленського. Тому зміна окремих міністрів нічого не вирішить. Очевидним рішенням є повна відставка і перезавантаження уряду, бо цей не впорався і замазався в корупції», – підкреслила Зінкевич.