«Справа Шеремета» – це приклад того, як правоохоронна система за вказівками Зеленського виконує політичні замовлення – Марія Іонова

Матеріали слідства у справі про вбивство Шеремета порожні і не мають доказів причетності до цього злочину тих, кого президент Зеленський призначив винними. Про це сказала народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Марія Іонова з трибуни парламенту.

«Окремо хочу поговорити про справу Шеремета. Насправді, у нас на очах відбувається юридична вакханалія. Водночас вже декілька місяців парламент, на жаль, ігнорує голосування постанови про створення ТСК по справі Шеремета. А дарма. Тому що з кожним днем у нас питань більше ніж відповідей», – сказала депутатка.

За її словами, на думку захисників трьох основних підозрюваних Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь стосовно них чиниться тотальне беззаконня.

«Тому що доказів немає, мотив вбивства не встановлений і не доведений. Слідчі і прокурори оперують суцільними припущеннями. які вже стають у народі мемами. Людей просто призначають винними, аби відвести слідство від справжніх винуватців цього злочину», – сказала Марія Іонова.

Вона додала: «Адвокати, а я хотіла би підкреслити, що депутати «Європейської Солідарності» присутні на кожному засіданні Андрія або Юлі або Яни, розбили вщент всі припущення слідчих».

Вона звернула увагу на декілька кричущих моментів.

«По-перше, всі троє підозрюваних були затримані незаконно. На брифінгу було оголошено про затримання Антоненка ще до того як слідчому-судді представили відповідне клопотання. Найжахливішим є те, що в ЗМІ постійно транслюється неправдиві докази чутки і плітки. Більшість так званих доказів лунали лише в телевізорі, а у справі їх взагалі немає», – сказала Марія Іонова.

«Я б хотіла підкреслити те, що є очевидні докази, коли Юля, Яна і Андрій в 2016 році були абсолютно не знайомі», – наголосила депутатка.

За її словами, зараз матеріали справи розкриті адвокатам і в них немає нічого нового.

«Слідство поводиться як шулер, якого спіймали на крапленій колоді. І тексти в рішенні суддів нагадують таку юридичну ахінею. Тому що це набір слів позбавлених сенсу і думки», – сказала Марія Іонова.

«На прикладі цієї справи, ми спостерігаємо демонстративне і зухвале політичне замовлення», – наголосила депутатка.

Депутати «Європейської Солідарності» закликали всіх свідомих депутатів прийти в середу 10 червня о 12:30 послухати і підтримати тих, кого насправді незаконно і неправдиво звинувачують у вбивстві.

«Піар, який є спекуляцією на емоціях патріотично налаштованих українських людей – це брудна гра, яка обернеться проти тих, хто її влаштовував», – сказала Марія Іонова.

«Я хочу ще раз наголосити – Зеленський призначив весь уряд, Зеленський призначив на відомому брифінгу винних. І тому і уряд має піти у відставку, і було б непогано, щоб і Зеленський пішов у відставку», – сказала депутатка.