Яна Зінкевич: «Велюр» Зеленського триває, а масового тестування людей на коронавірус досі немає

Нинішня влада має негайно розпочати масове тестування людей на коронавірус, а не сподіватися на волонтерів і меценатів.

Про це написала народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Яна Зінкевич на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

«У переддень чергового етапу пом’якшення карантину в Україні було встановлено антирекорд – 588 нових випадків зараження коронавірусом за добу. Це при тому, що вже з 5 червня влада дозволяє закладам харчування впускати відвідувачів всередину, проводити релігійні заходи і скасовує режим самоізоляції для людей похилого віку», – написала Зінкевич

Вона нагадала, що сам президент Зеленський напередодні порушив свої ж правила карантину, коли пішов пити каву в приміщенні кав’ярні у Хмельницькому.

«Робив він це в компанії головного санлікаря, який не спинив брутальне порушення закону. Тобто виходить як з «Велюром» – одним можна ходити в кав’ярні в карантин, а інших будуть «пакувати», як було з власником кіоску з кавою на Одеській набережній. Хіба це гідний приклад поведінки в умовах карантину для українців? Сподіваємось, правоохоронці все ж не злякаються виписати усім присутнім на знімку штрафи щонайменше в 17 тисяч грн за порушення карантину», – зауважила депутат.

Вона зазначила, що в той час, коли відкривають кафе і храми, залишаються закритими госпіталі ветеранів війни.

«Вже майже три місяці бійці не мають змоги проходити фахову реабілітацію після поранень, травм і захворювань. Звісно вже утворилась черга з таких пацієнтів, але у МОЗ досі нема розуміння як надати необхідну допомогу усім нашим захисникам. Медичний персонал таких закладів погрожує, що скоро почне звільняти через неналежне фінансування з боку держави. Складна ситуація з ліками – в них банально починає закінчуватись термін придатності», – написала Зінкевич.

Вона наголосила, що навіть в цивільних лікарнях, які продовжують працювати і приймають хворих на КОВІД, так і не виплачують в повному обсязі обіцяні 300-відсоткові надбавки.

«Що вже говорити, якщо Зеленський приїжджає в регіони і змушений фотографуватись з лікарями в костюмах від Порошенка», – додала депутат.

Вона також зауважила, що в Україні зберігається аномально високий рівень захворюваності медичних працівників – на рівні 20%.

«Лише за минулу добу інфікувалось 103 медика. Сподіваємось, що держава все ж почне проводити масове тестування населення – наразі в Україні проводять одну з найменших кількість тестів на душу населення серед європейських країн. Владі потрібно взяти ініціативу на себе, а не чекати, що все виправлять волонтери та меценати. Як відбувається зараз з новітніми ІФА тести, закупленими коштом фонду Порошенка. Перша партія вже доправлена в лікарні областей за найвищим рівнем захворюваності. Так всі охочі, а в першу чергу лікарі та їхні родини, зможуть пройти тест, який покаже чи є людина носієм вірусу, чи вже перехворіла і має антитіла, чи досі перебуває в групі ризику зараження», – написала Зінкевич

Вона зазначила, що це новітня швейцарська розробка, яку Україна отримала однією з перших. «Такі тести дають 100%-й результат, а закупити їх змогла тільки Німеччина та Фонд Порошенка», – додала депутат.