Іванна Климпуш-Цинцадзе: Рік Зеленський розповідав, що «нужно просто перестать стрелять», а зараз доводиться повертатись до безпекових пріоритетів, сформованих Порошенком

Зеленський під час виборів розповідав, що війну завершити просто, але цей шлях завів його лише до поступок Путіну і продовження обстрілів.

Про це заявила народна депутатка фракції «Європейська Солідарність», голова комітету з питань інтеграції України з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Рік тому відбулися вибори, на яких було голосно заявлено, що для того, щоб припинити війну треба «просто перестать стрелять», йшли гасла про те, що хтось заробляє на війні. Очевидно, що ключі від миру знаходяться у Кремлі, і не знаходяться в Україні. Ми нікого не будемо звинувачувати в тому, що вони продовжують війну, бо війну продовжує Путін», – сказала Климпуш-Цинцадзе.

«Але мені не вистачає чіткості, виразності позицій України на міжнародній арені, позиції, яка би наполягала, вимагала, пропонувала, а не тільки виконувала всі завдання і всі ті нові забаганки, які їй пропонує Кремль. Тому що погодження формули Штайнмаєра – це якраз та забаганка, на якій наполягав Кремль і ніхто інший. Україна її виконала заради фотографії з Путіним. Нібито домовились про те, що буде повне припинення вогню після Нормандського формату – переможні реляції – обмін всіх визначених на всіх визначених. Ми бачимо, що обміни загальмували. З нового року не було жодного дня, коли б не стріляли з окупованих територій. Це означає, що всі ті поступки нічого не дали», – додала народна депутатка.

Також вона підкреслила, що «червоні лінії», які окреслила опозиція і суспільство, підтримують і міжнародні партнери України.

«Після того ми чуємо, як глава Офісу президента і Резніков підписують якусь заяву про консультативну раду – і громадянське суспільство України, як і під час погодження формули Штайнмаєра і під час цього оголошення, стає на захист і означення для керівництва держави «червоних ліній» І громадянське суспільство, і опозиція. І нарешті нас чують. Думаю, до цього голосу долучилися і наші міжнародні партнери», – зауважила Климпуш-Цинцадзе.

«Я хочу сказати, що люди на окупованих територіях, навіть з проукраїнськими поглядами, залякані, бояться їх озвучити, бо вони там безправні і їх ніхто не захищає. Ми в результаті можемо до переговорів долучити якихось маріонеток Кремля. Іде какофонія з боку української влади, а не йде чітка позиція – який же є наш план А, Б, С… Ми поки що навіть плану А не бачили від держави і від державних інституцій», – додала Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона наголосила, що ні німці, ні французи не підтримали ініціативи про консультативну раду.

Також народна депутатка зазначила, що команда Петра Порошенко сформувала принцип «безпека перш за все», і влада Зеленського через рік зрозуміла безальтернативність цього принципу.

«На травень минулого року з нашими міжнародними партнерами з Нормандської і групи і США та Великої Британії було погоджено «дорожню карту». Там були всі компоненти і бачення, і стосовно миротворців, про яких сьогодні взагалі не йдеться. Адже наші партнери замість нас не будуть вимагати миротворчого контингенту. І там звичайно був комплекс безпекових заходів», – наголосила Климпуш-Цинцадзе.

«Після берлінського візити Кулеби вперше почули, що він задоволений тим, що міністр закордонних справ Німеччини поділяє українську позицію, що безпека насамперед. Так ось ця позиція була до травня 2019 року. І ось вона вперше прозвучала через рік. Це рік треба було думати і виконувати забаганки Кремля, щоб через рік зрозуміти: вертаємося в точку А і діємо далі», – додала вона.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*