Володимир В’ятрович: так званий «закон про ворів у законі» може стати інструментом корупції і тиску на опозицію

Так званий «Закон про ворів у законі» може бути використаний як інструмент корупції і тиску на опозицію.

Про це заявив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Володимир В’ятрович в ефірі програми «Свобода слова з Савіком Шустером».

«Я не згоден, що цей закон є реформою. В кращому випадку цей закон є імітацією реформи, а в гіршому прикриванням для дуже нехороших речей.

Кожен з нас може бути названий особою, яка є суб’єктом підвищеного злочинного впливу. Кожен з нас може бути звинувачений в злочинному впливі. Цей закон може бути джерелом корупції. Поліція може заробляти на цьому, звинувачуючи вас в тому, що ви суб’єкт злочинного впливу», – сказав народний депутат.

Також він підкреслив, що цей закон можна використовувати для боротьби з політичною опозицією.

«Інший небезпечний інструмент, у який може перетворитися цей закон – інструмент для боротьби з політичною опозицією. Тобто, не подобаються політичні погляди, завтра опираючись на цей закон можна звинуватити, що людина є суб’єктом з особливим впливом і відповідно вором в законі», – зауважив народний депутат.

В’ятрович наголосив, що правозахисні організації вказують на те, шо цей закон відповідає російській авторитарній традиції законотворчості.

«Харківська правозахисна група написала, що це абсолютно неприйнятний для демократичної держави закон, і її позицію підтримують інші правозахисні організації, які б’ють на сполох, що це абсолютно російський авторитарний варіант», – зазначив політик.