Артур Герасимов про згортання децентралізації: у Зеленського повним ходом забирають гроші місцевих громад

Децентралізація, започаткована п’ятим Президентом України Петром Порошенком, показала свою ефективність та демонструвала відчутні результати у розвитку місцевих громад. Однак у Зеленського не розуміють значення цієї реформи і просто відбирають гроші у громад. Про це сказав співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов в ефірі телеканалу «Прямий».

«У Зеленського не розуміють, що питання будівництва доріг одночасно пліч-о-пліч йшло із питанням децентралізації. Саме місцевій владі давали гроші і місцева влада також будувала дороги. А зараз у місцевої влади гроші забирають повним ходом у Київ», – зазначив він.

Артур Герасимов нагадав, що до 2014 року бюджет держави формувався так, що всі гроші з місцевих бюджетів спрямовувалися до центрального бюджету, а вже потім розподілялися по регіонах. Такий принцип призводив до того, що грошей у мерів не було взагалі.

«З 1 січня 2015 року Петро Порошенко прийняв рішення, що у нас починається децентралізація і ключове – гроші з Києва йдуть до регіонів. А точніше – вони залишаються в областях, в районах та маленьких містечках», – нагадав він.

«Після цього почався розквіт і будівництва лікарень, і будівництва дитячих садочків і доріг, і освітлення. Тобто там, де люди виходять кожного дня біля свого будинку, на вулиці», – наголосив він.