До третьої річниці безвізу «Європейська Солідарність» Київщини влаштувала автопробіг

«Європейська Солідарність» Київщини відзначила річницю безвізу символічним автопробігом. Проїжджаючи містами області, активісти нагадували, що Україна – це Європа.

«Безвіз – справжнє свято для кожного українця. Саме тому «Європейська Солідарність» поводить заходи до річниці по всій Київщині. Проїжджаючи містами, партійці нагадала українцям, що вони живуть в Європі. Безвіз із ЄС– це реальний доказ ефективності шляху, накресленого Порошенком. Це важливий етап для України і для кожного з нас. І вагомий крок у майбутнє,” – наголосив Голова «Європейської Солідарності» Київщини Георгій Цагареішвілі.

Стартував «Євроавтопробіг» в Ірпені. Активісти вшанували наших мужніх Героїв, які віддали життя за Україну і за її Європейське майбутнє та поклали квіти на Алеї Слави Героїв АТО/ООС.

«З однодумцями зібралися, аби автопробігом нагадати, що рух вперед, свобода і виборотий три роки тому безвіз – це велика цінність і історична подія. І хоча зараз наш безвіз намагаються замінити «безвиїздом» і безвихіддю, ми це переборемо», – наголосив керівник Волонтерського штабу «Європейської Солідарності» Приірпіння Дмитро Христюк.

«Вже третій рік, українці вільно перетинають кордони Європи. Завдяки безвізу, лише в нашому місті сотні юних спортсменів та митців відвідали багато європейських змагань та конкурсів, повернулися звідти переможцями. Тисячі талановитих українських студентів тепер навчаються в європейських університетах. Саме вони стали обличчям України в Європі, вразили її рівнем нашої культури та досягнень. Безвіз відкрив Європу для України, однак головне він відкрив Україну Європи», – зазначила голова Ірпінського осередку «Європейської Солідарності» Марія Шевченко.

В Бучі й Бородянці учасники автопробігу покладали квіти до пам’ятників Тарасу Шевченку та дякували усім, хто зробив можливим безвізовий режим.

«Три роки тому дехто запевняв, що країна, в якій іде війна, не може отримати безвіз. Проте, українці, у тому числі з середнім достатком, змогли побачити Європу, поспілкуватись з європейцями. І, що важливо, ВІДЧУТИ себе європейцями», – зауважила голова Бучанського партійного осередку «Європейської Солідарності» Людмила Войналович.

«Безвіз – це не лише можливість без зайвих перешкод перетинати кордон, але, насамперед, це знак із боку Європейського Союзу, що Україна може бути повноцінним членом цього співтовариства», – наголосила керівник Волонтерського штабу «Європейської Солідарності» Бородянщини Галина Єрко.

Завершувався автопробіг у кожному місті маршруту – розгортанням прапора ЄС, як нагадування про те, що Україна – це Європа.