Микола Княжицький: влада влаштовує політичні переслідування і провокує перегляд мовного питання, щоб відволікти людей від власної бездіяльності у боротьбі з коронавірусом

Увагу суспільства від бездіяльності влади у боротьбі з коронавірусом відволікають політичними переслідуваннями і мовним питанням.

Про це заявив народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький з трибуни парламенту.

«Сьогодні в нас на комітет виноситься знову мовне питання для послаблення закону про мову. Ми вдячні громадським активістам, які приділяють цьому увагу і будуть проводити акції протесту. Але я буду говорити не про це, тому що нам вкидають ці непотрібні теми тоді, коли суспільство справді турбує те про що думають люди, а не ми в цьому залі», – сказав він.

«Ви бачили сьогоднішню статистику по коронавірусу? Ви бачили скільки людей захворіло? У моєму рідному Львові кожен день місто і область кожен день стають лідерами по захворюванню на COVID-19. Мені телефонує однокласник, який директор львівського РАГСу. Він розповідає, що у них хворіють люди, поруч сидять інші, яких ніхто не перевіряє. За тести вимагають 1300 гривень. Туди приходять реєструвати маленьких дітей, шлюби, все це в приміщеннях, які ніхто не дезінфікує», – додав Княжицький.

Також політик наголосив, що центральна і місцева влада бездіють і боротьбі з пандемією.

«Нас чекає велика катастрофа. Ні відповідні органи такі як Мінюст, ні місто Львів не приділяють увагу безпеці людей зараз. Всі на це глибоко і давно плюнули, і центральна влада теж», – зазначив народний депутат.

Княжицький також звернув увагу на розслідування щодо того, як влада віддала державне замовлення на виготовлення тестів фірмі, що не має потужностей для його виконання.

«Я не знаю, чи бачили ви розслідування на одному з каналів про те, що нібито Україна почала виготовляти українські тести. Офіс президента передав кошти якійсь компанії, яка знаходиться в маленькій кімнатці гуртожитку КПІ, яка отримала десятки мільйонів державних грошей і грошей доброчинців на виготовлення тестів, а витратила 430 тисяч», – підкреслив Княжицький.

«Де ці тести? Де державні гроші? Чи не пішли на це компоненти з гуманітарної допомоги? Чому львів’яни, які хворіють тисячами не забезпечені безкоштовними тестами, а з них вимагають платити за тести гроші? Чим ми займаємося в цьому залі? Водимо мітинги і демонстрації навколо? Влаштовуємо політичні переслідування? Боремося з українською мовою поки знищуються українці?» – запитав народний депутат.

«Сором і ганьба», – підсумував він.