Вікторія Сюмар: монобільшість Зеленського не дає повноцінно заслухати звіт ТСК по справі Гандзюк

Катерина Гандзюк боролася за Україну, а монобільшість Зеленського не дає навіть заслухати звіт тимчасової слідчої комісії по її справі.

Про це заявила народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар з трибуни парламенту.

«Я знала Катерину Гандзюк і те, що в неї сьогодні день народження, який вона не зможе святкувати – це дуже несправедливо, бо це дуже активна людина, яка дуже гаряче і чесно боролася за справедливість в Україні», – сказала вона.

«Я не знала Сергія Стерненка, але сьогодні вся країна спостерігає за тим, що відбувається довкола нього. Мені дуже шкода, що сьогодні цей парламент, який дуже добре знає, в яких муках помирала дівчина, на яку вилили літр кислоти, не може послухати десять хвилин звіту комісії, яка виявила насправді важливі речі», – додала Сюмар.

Політик наголосила: тимчасова слідча комісія виявила факти, які свідчать про те, що передача матеріалів у суд була дочасною і розслідування необхідно продовжити.

«Вона виявила, що слідство насправді відбувається неналежним чином. Бо комісія заслухала багатьох свідків. Бо комісія зробила все можливе, щоб справу Катерини Гандзюк, яку вже закрили і передали до суду без всіх необхідних слідчих дій по замовнику для того, щоб цього замовника приховати. Зараз слідство продовжили і надію дали всім тим рідним, які любили і знали Катерину», – зазначила народний депутат.

Крім цього, Сюмар підкреслила, що якщо справи Гандзюк і Стерненка не будуть належним чином розслідувані, то ніхто в Україні не зможе відчувати себе у безпеці.

«Якщо ми не доб’ємося відповіді на питання, хто дозволяє собі наймати кримінал для того, щоб вбивати тих, хто йому не подобається, то ваші діти і ви самі в Україні ніколи не будете захищеними. Обидві справи, і Катерини Гандзюк, і Сергія Стерненка мають всі ознаки політичної замовності», – сказала народний депутат.

«Ми мали свідчення про політичний тиск з боку в тому числі Ірини Венедіктової на групу прокурорів у справі Стерненка. Говорити про справедливість у цій справі теж не доводиться. Те, що кипить зараз на вулиці, це сірники, які приносить ФСБ в Україну», – додала вона.