Заява фракції «Європейська Солідарність» щодо політичного судилища над Петром Порошенком

«Обвинувачення, які були висунуті Петру Порошенку, мають відтінок вибіркового правосуддя та політичної помсти. Це – частина минулого України, а не її майбутнього». Саме так колишній Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен відреагував на спробу оголосити фактичну підозру п’ятому Президенту.

Увесь цивілізований світ засуджує політичні репресії проти опозиції і її лідера Петра Порошенка. Навіть вчорашні соратники Зеленського називають ці підозри нікчемними та юридичним трешем.

Влада сьогодні будує в Україні модель кремлівського режиму з автозаками і побиттям активістів. Вони штурмують музеї і незаконно стежать за опозицією. Вони проводять фіктивні обшуки о 6 ранку, як це трапилося з Володимиром Омеляном. Вони тримають патріотів у тюрмі без доказів, як у справі Шеремета. Або судять за те, що не дали себе убити, як у справі Стерненка.

Зверніть увагу, що переслідує саме тих , хто стоїть на захисті України від Кремля. І апогеєм цих переслідувань є фіктивні, нікчемні справи проти п’ятого Президента.

І мова не тільки про Порошенка. Зламати хочуть Україну.

Авторитаризм починається з придушення опозиції, а закінчується порушенням прав кожного. Тож відомі українські вчені, громадські  діячі та колишні політв’язні з ініціативи учасника Групи «1 грудня» Йосипа Зісельса публічно звернулися до Зеленського з вимогою припинити будувати поліцейську державу і зосередитись на протидії російській агресії.

Сьогодні о 15:15 режим Зеленського організовує не суд, а відверте незаконне судилище над лідером опозиції Петром Порошенком.

Нас знову повертають в темні часи політичних переслідувань, повністю копіюючи кремлівські підходи і відкидаючи Україну геть від Європи.

І відбувається це вкрай цинічно.

Бо цинізм і брехня – це сутність цієї влади.

Сьогодні – це брехня від генпрокурора про те, що вони нібито хотіли перенести суд. І це після того, як Петро Порошенко був змушений перенести похорон батька через це судилище.

Суд не перенесено. Саме тому наша фракція «Європейська Солідарність» повним складом вирушає туди – до Печерського суду на вулицю Володимирська, 15.

Закликаємо всіх небайдужих до долі України доєднатися до нас.

Ми змогли протистояти агресії Росії – і тим паче готові протистояти насправді дуже слабкому і закомплексованому режиму Зеленського, який постійно замовляє кримінальні справи і переслідування будь-яких своїх опонентів.

Ми не боїмося. Україна переможе!