Ніна Южаніна: програма дій уряду Зеленського – це програма «ні про що», і з цим погодилися навіть депутати Зеленського

Навіть «Слуги» визнали незадовільним виконання державного бюджету і програму діяльності уряду.

Про це сказала народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна з трибуни парламенту.

«Мене вразив висновок комітету – визнати виконання державного бюджету і роботу незадовільною. Насправді, є над чим задуматися. І та цифра невиконання – 28,6 мільярда – вона штучна. Ми знаємо, що фактичне невиконання набагато більше. Ми чули від голови Рахункової палати про велику кількість – декілька десятків мільярдів сплачених наперед податків, несвоєчасне відшкодування ПДВ, яке було затримане в кінці року і відшкодоване в січні 2020. Це величезні махінації, які відбувалися в адмініструванні задля натягування цифр, щоб в річному звіту вони були більш-менш сприйнятими. Да не сприйнятті вони, не 28,6 не інші», – наголосила політик.

«Не я, а голова Рахункової палати говорить про стрімке падіння ВВП починаючи з третього кварталу 2019 року. Тому в четвертому кварталі вже можна було зробити певні висновки. І ви ж готувалися до влади, і бачили, який стан на ринках в світі», – зауважила Южаніна.

Ніна Южаніна зазначила, що програма дій уряду – це програма “ні про що”.

«Якби ви зробили аналіз виконання держбюджету і врахували навіть ту стратегію Мінфіну, яку ви презентували нашому комітету, то не подали б такі пропозиції до Програми дій уряду, яку не підтримав парламент. Не підтримав, бо це не Програма дій уряду – це розмазана історія ні про що. Ви написали всі пункти, які писали, коли були президентські вибори. А що робити, як робити, коли робити – у вас немає ніякого розуміння», – зауважила Ніна Южаніна.