У Зеленського підігрують кремлівським легендам про «добрі радянські часи» – Марія Іонова

Зеленському і його «Слузі народу» треба перестати жити рейтингами і почати думати про розвиток і майбутнє Україну, а не підігрувати кремлівським сценаріям та підживлювати в суспільстві ідею повернення до радянських часів. Про це сказала народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Марія Іонова в ефірі телеканалу «Прямий».

Депутатка прокоментувала результати соціологічного дослідження щодо ностальгічних настроїв третини українців за часами Радянського Союзу: «Насправді мене дуже турбує, що слово «радянське» повертається в нашу мову, в наші обговорення все частіше і частіше. Я точно вважаю ці дослідження маніпулятивними й дуже вигідними для двох політичних сил – це «ОПЗЖ» і це «Слуга народу».

«Треба перестати жити рейтингами й треба все ж таки почати думати про країну в цілому. Тому що за чим сумують люди? За якими часами? За часами Голодомору чи за часами 1937 року, чи за часами розкуркулювання? Чи сумують вони за часами Брежнєва? За якими? Тобто, як поставили питання саме в цьому дослідженні?» – також зауважила вона.

Марія Іонова наголосила, що виборці «Європейської Солідарності», «Голосу», «Батьківщини» мають більше продемократичні погляди і виступають проти такої «радянщини».

Водночас вона заявила, що задача лідера країни якраз і полягає в тому, щоб не спиратись лише на свій електорат і тільки на своїх виборців, а дивитися більш широко, стратегічно і більш далекоглядно, і враховуючи інтереси і прагнення всього суспільства визначати напрямки розвитку держави.

Іонова також наголосила, що підігрівання таких ностальгічних настроїв за радянськими часами в українському суспільстві є частиною інформаційної війни як складової гібридної війни Росії роти України.

«Що стосується південного сходу, насправді у нас зараз є проблема інформаційної війни. І ми з вами знаємо, які зараз преференції саме віддали тим телеканалам, які обслуговують порядок денний «Московії». Це «п’ята колона», – підкреслила представниця фракції «Європейська Солідарність».

Марія Іонова розповіла, що з 2014 року регулярно буває на фронті та спілкується в тому числі з цивільними людьми. В розмовах з місцевими мешканцями їм нагадували, що українські міста Слов’янськ, Краматорськ захоплювали російські бойовики, а українська армія їх звільняла і 5 липня буде чергова дата звільнення. І коли місцевих запитували, чи вони дійсно хочуть в Російську Федерацію, то всі говорили: «Ні. Ми дійсно сумуємо за Радянським Союзом».

«Тому дивімось на те, які території України захоплювала Російська Федерація», – зауважила депутатка.

«Це дуже небезпечні опитування. Тому нам треба працювати з людьми, розказувати й показувати, що може бути інше життя ваших дітей. Так, не все відразу. Але потрібно перспективу й стратегію показувати. І немає повернення вже до того незрозумілого раю, про який розказують, що можна до нього повернутися», – резюмувала вона.