Вульгарний печерний сексизм – Ірина Геращенко про висловлювання очільників «Слуги народу»

Це свідчення низької політичної культури, відсутності моралі і етики, неможливі в цивілізованому політичному середовищі – співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко в статті для видання «НВ». 

На жаль, не вперше українські можновладці демонструють вульгарний, печерний сексизм. Але вперше на моїй пам’яті сама жінка, депутатка, це виправдовує, а не засуджує. Відсутність гідності – не залежить від статі, і Слуги це демонструють щодня. Не вперше «вибачення» політика звучать як продовження скандальних висловлювань. Але тепер позиція «як хочемо — так і розмовляємо зі своїми партійками», не отримує рішучий протест самих партійок. Депутатки фракції СН мовчать. Як і депутати.

Я висловлюю обурення і рішучий протест печерному сексизму, відвертій дискримінації за гендерною ознакою, яку дозволили собі керівники провладної фракції і партії. Я б щиро хотіла висловити свою підтримку жертві цих висловлювань, але вона не вважає цей бруд сексизмом.

Ніякої ідеології і принципів в партії влади не існує.

Подібні заяви, а тим більше їх виправдовування, зводять нанівець ту велику роботу, непростий шлях, який пройшли українські жінки в боротьбі з гендерними стереотипами, нерівністю, булінгом. Це свідчення низької політичної культури, відсутності моралі і етики, неможливі в цивілізованому політичному середовищі. Ніякої ідеології і принципів в партії влади не існує. Це набір випадкових людей в парламенті.

Заяви, що подібна лексика — це внутрішньопартійна справа, не витримують жодної критики. Бо наступним етапом стане виправдання домашнього насильства як внутрішньосімейних справ. Нові обличчя зруйнували і міф про нову політичну культуру.

Українські жінки сьогодні на рівних з чоловіками захищають територіальну цілісність і суверенітет України на фронті, воюють з епідемією коронавірусу на медичному фронті, гідно представляють українську дипломатію, є драйверами бізнесу, вони високоосвічені і інтелектуальні, сучасні, європейські, вони рівні і гідні. Вони достойні поваги, а не приниження. Ми не дамо нікому їх образити.

Р.S. Під час призначення Шмигаля прем’єром він заявив, що він не сексист, бо в нього дві доньки, я закликала жінок в парламенті не підтримувати цього кандидата. Жінки з партії Слуга народу почали вітати його аплодисментами.