Микола Княжицький: у багатьох постраждалих від повені населених пунктах відновлювальні роботи навіть не починались

Коштів, які виділила влада для ліквідації наслідків у західних областях України, недостатньо, і в багатьох громадах роботи ще навіть не починались. Уряд має негайно забезпечити відновлення транспортного сполучення, ліній електропередач та зв’язку, бо люди залишилися відрізаними від цивілізації. Про це пише у Facebook народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький, який разом з п’ятим Прещидентом Петром Порошенком побував у постраждалих районах Івано-Франківської області. Команда Порошенка привезла дизель-генератори та мотопомпи, а також забезпечила оплату важкої техніки для початку відновлювальних робіт. Порошенко оглянув масштаби руйнувань, і за результатами поіздки буде складений план необхідних заходів.

«У День Конституції з Петром Порошенком були на Івано-Франківщині. Чому плаче ця жінка? Її родина ледве вижила, коли вода забирала її будинок. Люди у Білих Ославах і Чорному Потоці кажуть, що такої повені не пам’ятають і що 2008 році повінь була значно меншою. На Верховинщині, де теж є постраждалі люди навпаки кажуть, що збитків під час минулої повені було більше. Чому? У гірських районах почали робити берегоукріплення. І там, де зробили – біда була меншою. Але і у високих горах, і у передгір’ї пошкоджено деякі мости. Хати у людей нищили як вода, так і зсуви, яких всюди було багато. Заліснені гори і полонини ніби надламувалися і частина з грунтом і камінням сповзали на хати», – повідомив Микола Княжицький.

«Що має зробити держава? Терміново відновити, хоча б тимчасово, силами МНС сполучення з відрізаними населеними пунктами. На вчора такі роботи серйозно ще не велися. І адресно допомогти постраждалим», – наголошує Княжицький.

«Держава це в стані зробити, треба лише виділити кошти з резервного фонду. І ще були у нас кошти на боротьбу з COVID 19. Їх забрали з освіти, культури й інших важливих напрямків. А потім перерозподілили нібито на будівництво доріг. Дороги в Україні – справа потрібна, популістська і корупційна. От з цих коштів і можна було б принаймі терміново відновити мости і дороги, через які люди опинилися відрізаними від світу», – вважає Микола Княжицький.

«Уряд каже, що виділив фінансування. Скільки?
Гроші виділили: Івано-Франківській області — 480 млн грн; Чернівецькій — 30 млн грн; Закарпатській — 30 млн грн; Львівській — 10 млн грн. На роботи в цих областях для Держводагентства передбачили 92 млн грн, Держлісагентства — 30 млн грн. Окрім цього міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запропонував виділити 82 млн грн для МВС: 41 млн грн для Державної служби з надзвичайних ситуацій, 22 млн — для Нацгвардії, 19 млн — для Нацполіції. За ці гроші роботи проводитимуть у 5 областях: Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Тернопільській та Закарпатській», – зазначає Княжицький.

Він зауважує, що на Івано-Франківщину виділено 480 млн гривнь, але збитки лише однієї маленької Білоберізької громади на Верховинщині склали 120 млн гривень, а таких постраждалих громад десятки.

«Усього внаслідок негоди у Івано-Франківській області 110 км автодоріг зруйновано, 427,5 кілометрів автодоріг пошкоджено, 90 мостів зруйновано, 130 мостів пошкоджено, 285 осіб відселено, 1850 метрів берегоукріплень зруйновано». Скільки коштує кілометр дороги? Колись Володимир Омелян, будучи міністром, стверджував, що 10 мільйонів гривень. У розмові з далекобійниками Зеленський стверджував, що 1 мільйон доларів, або 27 мільйонів гривень. Отже, за виділені державою кошти можна збудувати від 48 за версією Омеляна до 17 за версією Зеленського кілометра доріг. А зруйновано 110! А мости? А берегоукріплення? А постраждалі люди, які залишилися без житла? Отже не дивно, що у багатьох населених пунктах роботи з відновлення навіть не починалися», – зауважує народний депутат.

«Ми, як «Європейська Солідарність» будемо вимагати від уряду більшості допомогти людям», – резюмує Княжицький.