Микола Княжицький: у Зеленського мають надати звіт щодо використання грошей, виділених на подолання наслідків повені на Прикарпатті

Петро Порошенко у постраждалих від руйнівної повені селах Прикарпаття. 28 червня 2020 року

Уряд Зеленського має надати звіт щодо використання грошей, виділених на подолання наслідків повені на Прикарпатті. Про це заявив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький під час виступу з трибуни парламенту.

«Білі Ослави, Чорний потік – це назви сіл, звідки ми повернулися з Петром Олексійовичем Порошенком. Я назву інші села: Дземброня, Зелене, Корозово, Бережниця. Ці українські села фактично відрізані від світу, там позабирало мости, людям зсувами і повенями зруйнувало будинки. Це села, де ніхто з представників держави досі не був. Це села, люди яких не знають як їм жити. А ми тут що розглядаємо в цьому залі? Те, як знову підвищити зарплати прокурорам і суддям? А такий проект стоїть в нашому порядку денному», – сказав Княжицький.

Він вважає, що уряд виділив недостатньо грошей на подолання наслідків повені.

«Давайте запросимо прем’єр-міністра, уряд, запросимо, як за 480 млн грн, які виділені на Франківщину, де зруйновано 110 км доріг, 90 мостів, я вже не кажу скільки пошкоджено берегоукріплень, скільки сімей залишилося без квартир…

Зеленський говорив далекобійникам, що 1 млн. коштує кілометр дороги, 17 км доріг можна відремонтувати за всі кошти, виділені на Франківщину. На Львівщину, Чернівеччину взагалі копійки пішли, а на Тернопільщину нуль. Де уряд?», – наголосив депутат.

«Ми забрали кошти з фонду і відправили їх на COVID. МВФ, суспільство взялося за голову, як ці гроші використовуються. У нас далі зростає захворювання, ніхто не купує лабораторії тестів для тестування хворих. Всім плювати, бо треба цим маніпулювати і красти гроші, красти і брехати. Потім частину цих грошей кинули нібито на дороги. Давайте ці гроші віддамо на Прикарпаття, на Карпати. Президент Зеленський розповідав, що він хоче підтримувати карпатський край. Давайте відновимо дороги і допоможемо людям, які залишилися без житла», – зауважив Княжицький.

Депутат також відзначив, що кошти чинним урядом розподіляються «просто жахливо».

«Треба було бачити очі цих жінок і дітей, які плакали підходячи до нас, коли ми їм привезли помпи, насоси, бо від держави не було нічого. Сьогодні там має працювати техніка, люди. Але владі важливіше політичні переслідування. Коли ЄС вводить санкції через невиконання мінських угод Росією, ми судимо Порошенка за підписання мінських угод і за Томос, ми ганяємося за Стерненком, тому що він українець… Не соромно? Таке враження, що це парламент не України, а якоїсь іншої країни. Прем’єра сюди, уряд сюди і до звіту», – сказав парламентар.