У Порошенка пропонують облрадам взяти шефство над потерпілими від повені районами, бо центральна влада неспроможна ефективно реагувати – Федина

У Порошенка пропонують обласним радам взяти шефство над потерпілими від повені районами, зокрема, над процесом використання коштів, виділених на ліквідацію наслідків стихійного лиха. Про це сказала народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Софія Федина на брифінгу у Верховній Раді.

«Дуже б хотілося з огляду на те, що у нас влада часто неспроможна, щоб саме місцеві органи влади, зокрема обласні ради взяли на себе відповідальність і шефство над процесом відновлення, який буде відбуватися. Зокрема, контроль над процесом надходження і витрати коштів, оскільки часто гроші виділяються, а потім вони кудись зникають», – зауважила депутат.

«Сьогодні пленарне засідання сесії мало б розпочатися з того, що тут мав бути присутнім Кабмін, прем’єр-міністр України з конкретними пропозиціями змін до бюджету і щодо того, щоб на ці області було виділено не кошти на кільканадцять кілометрів доріг, а насправді ми б подумали, як комплексно можна не тільки вирішити проблеми, з якими зіткнулися люди сьогодні, але і розробити план убезпечення в майбутньому від таких трагічних наслідків повені», – додала Федина.

Федина подякувала органам місцевого самоврядування, обласним радам, волонтерам, людям доброї волі, які долучилися в усіх п’яти областях до допомоги людям, які постраждали від стихійного лиха. Крім того, Софія Федина закликала долучити Тернопільську область до програми державної допомоги. 

«На жаль, я змушена сьогодні говорити про безпринципність, ницість, можливо непрофесійність і зневагу до одного з регіонів України, який потерпів від нещодавнього стихійного лиха -повені. Мова йде про Тернопільщину. В той час, коли Кабмін говорить про п’ять областей, які зазнали втрат через стихійне лихо, кошти виділяються тільки для допомоги чотирьом областям. На Тернопільську область виділено нуль гривень», – сказала Федина.

Вона нагадала про наслідки повені для Тернопільщини.

«Всього постраждав 21 населений пункт у 4 районах області: Монастириському, Бучацькому, Заліщицькому та Борщинському. Зокрема, затоплено 122 будівлі, 53 житлових, 68 господарських, обласний дитячий комунальний санаторій в м. Заліщики. Це все в 7 населених пунктах…Затоплено 752 га сільськогосподарських угідь в 20 населених пунктах, в тому числі 265 приватних присадибних господарств. Я так розумію, що для уряду всі ці містечка, села, всі ці люди, господарства є просто сміттям, тому що допомоги від держави їм не належить», – додала депутат.

Федина також відзначила, що є райони, зокрема в Івано-Франківській області, які досі не відвідали представники влади.

«Тут велика подяка багодійникам. Саме в ці місця, де найбільше постраждали люди від повені, де взагалі важкодоступні місця, саме туди приїхав Петро Порошенко з командою, хоча як народний депутат від мав би спостерігати, як вирішує це питання влада. Тут маємо об’єднатися ми усі», – наголосила депутат.

«Насправді я бачу, що замість того, щоб системно вирішувати, зокрема, проблеми, пов’язані із стихійним лихом, ми маємо переслідування політичних опонентів, ми сьогодні чомусь розглядаємо питання про збільшення зарплат прокурорам і суддям. Порушують в парламенті питання про ігровий бізнес, але ті питання, які закладають усі проблеми в нашій державі, чомусь спускаються на гальмах. Вже під час пандемії продавалися маски в РФ і за ціною, набагато нижчою, ніж іншим державам. Ось які є пріоритети сучасної влади», – сказала Федина.