Під Печерським судом на мітингу підтримки Порошенка виступають громадські активісти, опозиційні політики, ветерани і волонтери

На багатотисячній акції під Печерським судом на підтримку п’ятого Президента Петра Порошенка виступають громадські активісти, учасники війни проти російської агресії, волонтери.

«Це – наша земля, це наша столиця. За цю землю віддали життя найкращі патріоти України, і нам нема куди відступати. Будуть бігти вони до Москви і Ростова, до ганебних кутів, де знову будуть ховатись. Зараз знову піднімає голову бандитизм, знову корупція паралізує всі щаблі влади. А чим займаються правоохоронці? Сотні слідчих ДБР, СБУ, ГПУ займаються фабрикацією ганебних фальшивих справ. І знову як було при Януковичу – знову замовні справи, знову продажні суди. Але кожен зрадник повинен знайти свій вирок. Це наша відповідальність перед нащадками – щоб ніколи не відроджувалось продажне правосуддя, ніколи не відроджувалася зрада. Прийшов час всім патріотам і відповідальним українцям єднатися», – зазначив Олександр Турчинов.

«Шостий рік війна, а ми з вами, ми – патріотична спільнота, ті, хто сповідує Україну серцем, знаходимося тут, біля суду. Чому ми тут стоїмо? Тому що кожен з вас знає, що ми тут сьогодні виборюємо наші цінності, ми виборюємо справедливість. Ми розуміємо, що сьогодні там судять не сепаратистів і не агентів Кремля, сьогодні там судять п’ятого Президента України Петра Порошенко за те, що він виконував виключно свої конституційні обов’язки коли був Верховним Головнокомандувачем і відбивав агресію РФ. Коли влада вчиняє політичні репресії – це сигнал, що ця влада недемократична», – наголошує народна депутатка Ірина Фріз.

«Я розумію, що ця боротьба надовго і ми з вами будемо і далі бачити один одного, поки ця зелена влада не піде. За що сьогодні судять п’ятого Президента? Може, за корупцію? Ні. Може за державну зраду? Ні. Сьогодні Петра Порошенка судять за виконання ним прямих президентських обов’язків. Так може наступна справа буде за безвіз? Може, наступна справа буде за реформу армії, яку відновили за п’ять років? А може, наступна справа буде за звільнення заручників? А може за те, що він віддав наказ і звільнив 70% української території від російського загарбника? Ми бачимо зараз неадекватну владу…Неадекватний президент – це слабкість країни», – застерігає народна депутатка Марія Іонова.

«Ми приїхали сьогодні зі всіх куточків України, бо ми розуміємо – сьогодні ця атака не тільки на Петра Порошенка. Сьогодні ця атака на всіх українців, які в 2014 році захищали Україну від російської агресії. Вони відкрили справи проти багатьох. Але їхня головна ціль – це Порошенко. У Зеленського така гостра форма «порошенкозалежності». Він усвідомлює, що він не на своєму місці, він як був паяцом, клоуном, так і лишився клоуном і ніколи не стане президентом. Тому для нього так важливо принизити Порошенка, щоб на його фоні виглядати вигідно. Але переслідування Порошенка – це те, що на вушко нашептав Зеленському Путін. Бо для нього Порошенко є найбільшим ворогом. Все, що ми тут бачимо, це організація путінського сценарію. Ті ж самі люди, які за Януковича знищували опозицію, сьогодні знищують Порошенка і нашу команду. Але українців не зламати. Наша сила – у нашій єдності», – говорить народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Андрій Парубій.

«Ця «портновщина», яку нам намагаються нав’язати, немає жодного відношення до права, а тим більше до справедливості. Влада провалила все, що могла, і опустилася до загравань з реваншистами та політичних переслідувань. І, звичайно, їм дуже заважає масштабна фігура Петра Порошенка, який на посаді Президента довів, якою може бути справжня Україна – успішною державою з європейською перспективою. А не московським улусом на чолі з малоросом при булаві. Потрібен час, щоб частина суспільства засліплена чорною пропагандою, це усвідомила. І ми дамо їм цей час. Більш немає кому транслювати проукраїнську державницьку позицію, і ми будемо робити це стільки, скільки буде потрібно. Ми не дамо знищити державу», – говорить ветеран АТО, активіст і блогер Валерій Прозапас.

Івана Климпуш-Цинцадзе, голова парламентського комітету з питань інтеграції України до ЄС, зазначає: «тут зібралися громадяни, а не «зелений одобрямс». Бо ми хочемо відстояти своє право на гідність, своє право мати європейські цінності. Ми з вам знаємо, що таке гідність і верховенство права. Але наша влада якраз паплюжить і верховенство права, і гідність, і рівність. Наша влада не знає цих понять. Вона витирає об них ноги, вибудовуючи паралельний світ відосиків і кіно, в якому запрошує жити всю країну. Наша влада хоче побудувати тут територію страху. Але нас не вдасться залякати. Ми з вами як європейці, відстоюючи свої права, стоїмо разом. І влада нас боїться і намагається залякати. Якщо Зеленський хоче сьогодні під оплески реваншистів віддати нашу незалежність Путіну то ми з вами цього не допустимо. І ми станемо на її захист», – попередила Климпуш-Цинцадзе.

«За що вони судять зараз Петра Порошенка? За три три прості речі: за армію, мову і віру! Вони хочуть знищити те, що грунтує українців і робить Україну – Україною. І вони за це зараз довбуть. Але ми цього їм не дамо. Вони продовжують атакувати не тільки нашу армію, віру, але й наша мова і українська культура. Як каже Зеленський: «какая разница», якою мовою розмовляти, якщо заасфальтовано і горить ліхтар. В концтаборах теж були гарні дороги і горіли ліхтарі, але ми не хочемо бути в концтаборі, ми хочемо бути українцями, а не малоросами», – заявив популярний блогер Андрій «Полтава» Карпов.

«У 2014-2015 роках українська нація об’єдналася і зупинила російську навалу. Коли з трьох боків на Україну націлили свої автомати російські окупанти, коли з трьох боків сформовані ударні угруповання, що робить президент України? Сидить в чатіках далекобійників, йде в Херсонську область поцікавитися, як там вродила картопля. А п’ятий президент України зустрічається з послами країн світу. У мене у зв’язку з цим запитання, хто в нашій країні Верховний Головнокомандувач?», – зауважив ветеран АТО Олексій Петров.