Ірина Геращенко: вперше в незалежній історії України голова НБУ заявляє про політичний тиск

Співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко заявила, що не пам’ятає в незалежній історії України, щоб голова НБУ заявляв про готовність піти з посади через політичний тиск. Про це  Ірина Геращенко сказала в коментарі Прямому.

«Дуже цікава поспішність, з якою команда «слуг» біжить знищувати незалежну банківську інституцію – НБУ і голосувати за відставку Смолія. Я не пам’ятаю такого в незалежній історії України, коли голова НБУ заявляє про те, що він готовий піти у відставку через політичний тиск. Якби у нас була спецслужба і відповідні правоохоронні органи, вони б вже мали порушити справу за тиск на державного діяча, за втручання в діяльність незалежного банківського оператора», – сказала Геращенко.

«По-перше, все це відбувається на другий тиждень після того, як Україна отримала транш від МВФ, Європейського банку і так само ми отримали підтримку від ЄС. Так працюють шулери. Коли вони отримали ці гроші, під меморандумами стоять же підписи не опозиції, а керівництва держави, Зеленського, вони на другий день забувають про свої зобов’язання і просто починають грати в абсолютно іншу шулерську гру, перекресливши всі зобов’язання, які на себе взяли, зокрема, меморандум з МВФ про незалежність банківської установи», – зауважила співголова фракції.  

Геращенко зазначила, що такі дії «слуг» можуть призвести до припинення співпраці з міжнародними фінансовими інституціями.

«Мова іде не про прізвища, не тільки про Смолія, мова іде про незалежність банківської установи. Мова іде про те, що влада Зеленського хоче поставити туди залежну людину, яка по дзвінку з Банкової може включати друкарський верстат, може ще щось відчебучити на банківському ринку, а це вже торкнеться кожного українця. Якщо світ так жорстко реагує на тиск на НБУ, це означає, що наступним кроком буде припинення будь-якої співпраці з міжнародними донорами», – додала парламентар.

«Дехто кричить, що, це добре, Україна має брати менше запозичень і бути незалежною економічно. Ми тільки «за». Але для цього має запрацювати українська економіка. Де ваші закони на підтримку української економіки, де хоча б щось, що має підтримати малий і середній бізнес? Цього немає. Наступним кроком, коли ця влада втратить міжнародну підтримку, вона піде  з простягнутою рукою до РФ, так як це зробив Янукович в грудні 2013 року», – наголосила Геращенко.

Be the first to comment

Leave a Reply