У Зеленського похитнули довіру до НБУ, змусивши Смолія піти у відставку – Ніна Южаніна

Відставка Якова Смолія підриває довіру до Національного банку та призведе до негативних наслідків для української економіки. Про це сказала народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна в інтерв’ю журналістам після засідання профільного комітету парламенту. 

«На жаль, не було журналістів на засіданні профільного комітету, тому що треба було побачити, як відбувалося засідання. Голова запропонував обговорити це питання, а серед усіх – тиша», – розповіла вона. 

Южаніна зауважила, що їй довелося акцентувати увагу і підняти питання, щоб обговорити – що ж відбулося і стало причиною заяви про відставку голови НБУ, що можна вважати політичним тиском навіть на рівні дій профільного комітету. 

«Цинічно виглядає, коли голова профільного комітету говорить, що аналіз роботи Національного банку, який здійснював комітет і надавав оцінку – це не є приводом або політичним тиском», – зауважила вона. 

«Я можу відповісти як уже досвідчена людина – це був прямий політичний тиск і доведення людини до прийняття такого рішення. Якщо ще додати, скільки тиску здійснював Офіс президента, то це абсолютно очевидно», – заявила Ніна Южаніна. 

Депутатка зазначили, що вже неодноразово чула з середовища Зеленського нові меседжі про те, начебто гарантії щодо роботи такої поважної інституції як Національний банк не мають залежати від персоналій, а також про достатність золотовалютних запасів.  

«Хіба довіра вимірюється золотовалютними запасами? Ні. Найважливіший капітал центробанку – це довіра до банку, довіра до керівництва банку. І це буде найскладнішим питанням, яке призведе до найбільш негативних наслідків для країни», – підкреслила Южаніна. 

Вона звернула увагу на заяви великих інвесторів, які повідомили про намір тимчасово призупинити інвестування в українську економіку. 

Be the first to comment

Leave a Reply