«Європейська Солідарність» вимагає рішучої реакції на проведення Росією незаконного референдуму в окупованому Донбасі та Криму

Сьогоднішнім введенням в дію конституційних змін путінська Росія остаточно оформила свій реваншистський курс, кинувши виклик всьому демократичному світу.

Проведення незаконного референдуму в окупованих Донбасі та Криму, який передував легітимізації конституції Путіна, є не лише черговим грубим порушенням суверенітету України, але й вкотре підтверджує, що участь у мирному процесі для Росії є не більше, ніж димовою завісою для послідовної реалізації агресивних планів проти нашої держави.

Немає жодних сумнівів, що подальші територіальні претензії здійснюватимуться по лінії «захисту російських громадян» та супроводжуватимуться повзучою «паспортизацією» громадян України.

Такі нахабні та цинічні дії Росії потребують рішучої і консолідованої реакції української влади, а не відмовчування та заглядання в очі.

«Європейська Солідарність» закликає:

  • невідкладно скликати засідання РНБОУ для комплексної оцінки ризиків на російському напрямку
  • ввести національні та вимагати запровадження міжнародних санкцій проти організаторів незаконного референдуму на окупованих територіях України
  • невідкладно ініціювати на різних міжнародних майданчиках, включаючи Раду Безпеки ООН, обговорення та засудження протиправного голосування на окупованих територіях України як таке, що підриває територіальну цілісність нашої держави
  • винести на міжнародний порядок денний питання нової російської конституції як загрози миру та безпеці
  • вжити ефективних заходів для недопущення подальшої «російської паспортизації» громадян України
  • припинити підривні дії проти гуманітарної безпеки України та зупинити узурпацію Росією та її маріонетками інформаційного простору України.

Час діяти!

Be the first to comment

Leave a Reply