Костянтин Єлісєєв: Штампування кримінальних справ проти Порошенка завдало значної шкоди міжнародним позиціям України

Штампування кримінальних справ проти п’ятого Президента Петра Порошенка завдає значної шкоди міжнародним позиціям України.

На цьому наголосив дипломат, радник п’ятого Президента України Петра Порошенка Костянтин Єлісєєв у статті «Плюси та мінуси дипломатії Зеленського у червні» виданню «НВ».

«Значної шкоди міжнародним позиціям України завдало й продовження українськими правоохоронними органами штампування кримінальних справ проти п’ятого президента. Апогеєм таких дій із присмаком російського реваншу стала нова справа «про розпалювання міжконфесійних відносин в Україні внаслідок отримання Томосу про автокефалію Православної церкви України», – зазначив він.

«Різко негативна публічна реакція ключових партнерів України — від США, Канади, Німеччини і ЄС — до української громади та впливової політичної сили Європейської народної партії щодо неприйнятності використання системи правосуддя України для зведення політичних рахунків та переслідування опозиції може створити перешкоди на шляху інтеграції до ЄС і НАТО та стати на заваді отримання потрібної фінансово-економічної допомоги», – додав дипломат.

Крім цього радник п’ятого Президента підкреслив, що поведінка влади Зеленського щодо сфабрикованих «плівок Деркача» дивує міжнародну спільноту.

«Не додало позитиву дипломатії Зеленського і його реакція на провокацію п’ятої проросійської колони в Україні з оприлюдненням сфабрикованих записів телефонної розмові віце-президента США Джо Байдена з п’ятим президентом України Петром Порошенком. Для міжнародних партнерів, зокрема й американських, є очевидним, що це є реальна спроба Москви руками українців втрутитися у американські виборчі перегони та зруйнувати двопартійну підтримку України в США», – зазначив він.

«Відкриття в Україні кримінальної справи проти Порошенка та Байдена за нібито «державну зраду та зовнішнє управління Україною» лише збільшило апетити гібридної машини російської пропаганди. Тому в міру наближення дати американських виборів слід очікувати на нові порції «компроматів», – додав Єлісєєв.