Петро Порошенко: коли працюють санкції, Росія починає краще чути позицію світової коаліції на підтримку України

З Росією як державою-агресором треба говорити тільки мовою санкцій. Кремль досі жодного разу не не виконав зобов’язань щодо припинення вогню на Донбасі – про це нагадав п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко в ефірі програми «Свобода слова» на каналі ICTV. Він наголосив, що «саміти заради самітів» не мають сенсу, якщо Путін ігнорує домовленості.

«Якщо результативність дій влади буде оцінюватися, пройшов саміт чи ні, це помилка. Результативність дій буде оцінюватися, якщо на саміті будуть прийняті рішення, які будуть сприяти тому, щоб українців припинили вбивати, бо перша позиція Мінських угод – це повномасштабне, беззастережне, негайне припинення вогню. Російська сторона жодного разу цього не дотрималася», – констатував Порошенко.

Він наголосив, що безпековий компонент є першим пріоритетом для України. «Спочатку – безпека, спочатку – припинення вогню, виведення іноземних військ, спочатку роззброєння іноземних військових формувань, спочатку (з другого Мінська) – передача під контроль ОБСЄ в повному обсязі неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону», – зазначив Порошенко.

«Я хочу нагадати, що міжнародний механізм застосування санкцій до РФ запроваджений за що? За недотримання Мінську. За невиконання взятих на себе зобов’язань, під якими стоїть підпис Путіна», – зауважив п’ятий Президент.

Він також нагадав, що є кілька пакетів санкцій, які застосовуються до Росії. «Є пакети санкцій за Мінськ, є пакети санкцій за Крим, є пакети санкцій за Азово-Чорноморський басейн і агресію проти нашої держави, там і MH – 17. І от на сьогодні дійсно з’являється унікальний шанс при цій ціні на нафту – не 140, не 100, не 60, а 40; при різких скороченнях видобутку вуглеводнів, при ціні на газ не 400, не 300, а 80, коли Росії просто не вистачає грошей – Росія починає краще чути позицію світу. І ми точно цим маємо скористатися», – переконаний Петро Порошенко.

Він наголосив, що потрібно повернутися до ідеї миротворчої місії під егідою ООН. «Миротворці за рішенням Ради Безпеки ООН, які проконтролюють виконання Росією безпекового пакету, які стануть на кордоні. І ці миротворці будуть не з лояльних до Росії країн, а з тих, які блискуче демонстрували свої миротворчі здібності багато років», – зауважив Порошенко.

Він також закликав повернутися до виконання дорожної карти, яка була погоджена з Німеччиною та Францією.

«Це – що і коли має бути, послідовність дій. І тоді росіяни не будуть порушувати питання виборів на Донбасі до імплементації безпекового компоненту, тоді росіяни не будуть повертати позиції такого представництва ОРДЛО. Ми безумовно маємо виключити з переговорного процесу тих, хто отримав російські паспорти, а їх вже більше 200 тис на окупованій території, вони в цьому випадку представляють Російську Федерацію, а не український Донбас», – резюмує п’ятий Президент.