Володимир В’ятрович після історії з клістронами звернувся до голови СБУ з вимогою розслідувати дії ДБР: це пряме сприяння ворогу

Народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Володимир В’ятрович звернувся до голови Служби безпеки України з вимогою провести розслідування діяльності посадовців Державного бюро розслідувань, причетних до завдання шкоди обороноздатності держави, та вжити заходів щодо припинення втручання ДБР у діяльність Збройних сил України. Про це депутат повідомив на сторінці у соціальній мережі Фейсбук.

«У своєму зверненні до голови СБУ я прошу розслідувати діяльність посадовців ДБР на предмет вчинення державної зради і забезпечити притягнення винних до кримінальної відповідальності, а також вжити заходів для припинення втручання ДБР у діяльність Збройних Сил України», – пояснив він.

Володимир В’ятрович підкреслив: «Дії ДБР з підриву протиповітряної оборони України – це не просто «перевищення повноважень», а пряме сприяння ворогу в умовах збройної агресії».

«Коли представники ДБР одночасно вилучають важливе військове обладнання в ракетних дивізіонах у Хмельницькій, Одеській та Херсонській областях, це навряд чи можна списати на «стрілочників», – переконаний депутат.

«Нездорове втручання ДБР у справи набуло вже системного характеру», – зазначив В’ятрович.
Депутат нагадав, що у листопаді 2019 року слідчі ДБР через Печерський суд Києва домоглися рішення про надання їм доступу до надсекретного Стратегічного плану застосування Збройних Сил України.

«Регулярні витоки інформації з ДБР створюють загрозу прямого доступу держави-агресора до українських військових таємниць, а також ставлять під загрозу репресій тих людей, які на території держави-агресора з ризиком для себе допомагали українцям отримувати унікальне військове обладнання», – також зазначив представник «Європейської Солідарності».